• <
KONGSBERG_2023

Podpisano kontrakty na budowę pierwszych tankowców o napędzie bateryjnym

PMK

11.10.2020 20:55
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Podpisano kontrakty na budowę pierwszych tankowców o napędzie bateryjnym

Partnerzy portalu

Podpisano kontrakty na budowę pierwszych tankowców o napędzie bateryjnym - GospodarkaMorska.pl
Asahi Tanker

Firma żeglugowa Asahi Tanker Co. z siedzibą w Tokio złożyła zamówienie na pierwsze na świecie tankowce z napędem elektrycznym.

Dwa tankowce zamówione w Kawasaki Heavy Industries będą w 100% zasilane akumulatorami litowo-jonowymi o dużej pojemności do operacji bezemisyjnych. Statki będą służyć jako statki dostawcze w Zatoce Tokijskiej po ich spodziewanym wodowaniu w marcu 2022 roku.

- Dwa tankowce osiągną zerową emisję CO2, NOx, SOx i cząstek stałych dzięki całkowicie elektrycznemu systemowi energetycznemu, co radykalnie zmniejszy ich wpływ na środowisko. Ponadto ich zredukowany poziom hałasu i wibracji stworzy bardziej komfortowe środowisko pracy dla członków załogi i ograniczy zanieczyszczenie hałasem w zatoce i jej otoczeniu - powiedziało Asahi w oświadczeniu.

Projekt tankowców został opracowany przez konsorcjum „e5”, które zostało uruchomione w maju przez grupę siedmiu japońskich firm z misją opracowania bezemisyjnych statków o napędzie bateryjnym. 

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.