• <
Baltexpo2023_duży

Nowa pogłębiarka DEME po raz pierwszy zatankowała LNG

PMK

07.10.2020 15:30
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Nowa pogłębiarka DEME po raz pierwszy zatankowała LNG

Partnerzy portalu

Nowa pogłębiarka DEME po raz pierwszy zatankowała LNG - GospodarkaMorska.pl
DEME

Belgijski specjalista w zakresie pogłębiania, firma DEME, wprowadziły do swojej floty napędzaną LNG pogłębiarkę ssącą (CSD) Spartacus.

Firma poinformowała w krótkim oświadczeniu za pośrednictwem swoich kanałów mediów społecznościowych, że nowo zbudowany Spartacus bunkrował LNG w stoczni Royal IHC.

Holenderski dostawca usług skroplonego gazu ziemnego, Titan LNG, przeprowadził w stoczni operację bunkrowania metodą ze statku na statek.

DEME poinformowało, że było to nie tylko pierwsze w historii bunkrowanie CSD LNG w jego flocie, ale także pierwszy taki przypadek na świecie.

Dzięki silnikom dwupaliwowym i mocy zainstalowanej wynoszącej 44 180 kW Spartacus będzie w stanie ciąć twardsze gleby z prędkościami, które wcześniej nie były możliwe, i pogłębiać na wodach do 45 m.

Jest to również jeden ze statków dual-fuel we flocie DEME. Podkreśla inwestycje firmy w dążenie do neutralności klimatycznej do 2050 r.

etmal_790x120_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.