• <
KONGSBERG_2023

Pierwszy żuraw serwisowy już na farmie Thortonbank 1

ew

24.08.2020 18:25
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Pierwszy żuraw serwisowy już na farmie Thortonbank 1

Partnerzy portalu

Pierwszy żuraw serwisowy już na farmie Thortonbank 1 - GospodarkaMorska.pl
fot. Protea

W grudniu ubiegłego roku, gdańska firma Protea  poinformowała o kontrakcie na 6 szt. żurawi serwisowych dla belgijskiej firmy C-Power. 11 sierpnia, Protea zamieściła na swojej stronie informację o zainstalowaniu pierwszego z nich. 

Jak czytamy: "pierwszy z serii sześciu żurawi serwisowych przeznaczonych do pracy na farmie wiatrowej Thortonbank 1 został zamontowany w miejscu docelowym. Mimo trudnej sytuacji panującej na świecie jest to kolejny projekt który dostarczyliśmy w terminie kontraktowym".

Żurawie pracować będą na farmie wiatrowej Thorntonbank - Phase 1 i zastąpią dotychczas użytkowany tam sprzęt, który nie zdał egzaminu w tych skrajnie trudnych warunkach atmosferycznych.

Żurawie, które zostaną dostarczone przez frmę Protea, wykonywane są wg opracowywanego od dłuższego czasu projektu, funkcjonującego jako zlecenie wewnętrzne PROTEA o numerze ZW1145. Jest to innowacyjne urządzenie, którego projektowanie współfinansowane było przez NCBiR i które w 3 kw. 2018 zgłoszone zostało do Urzędu Patentowego.


etmal_790x120_gif_2020
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.