PGNiG prognozuje na 2021 r. wydobycie gazu na poziomie 5 mld m sześc. - poinformowała w środę spółka. Według szacunkowych danych za 2020 r. wydobycie w przeliczeniu na na gaz ziemny wysokometanowy wyniosło 4,5 mld m sześć.
W kolejnych latach - 2022 i 2023 - wydobycie w całej spółce ma wynieść 5,2 oraz 5,3 mld m sześc. W 2021 r. wydobycie w Polsce ma być na poziomie 3,8 mld m sześc., w kolejnych - 3,8 i 4,0 mld m sześc. Z kolei w Norwegii 0,9 m sześc. mld w tym roku, a 1,1 i 1,0 w kolejnych latach.
Jak zauważył prezes PGNiG Paweł Majewski, wydobycie gazu w Polsce powinno utrzymać się w najbliższych latach na stabilnym poziomie.
„Spodziewane mniejsze wydobycie gazu w 2021 r. wynika z wydłużenia realizacji procesów inwestycyjnych spowodowanych sytuacją pandemiczną, a w 2022 r. – wydłużony przestój kopalni Lubiatów” - wyjaśnił.
Jak dodał Majewski w 2023 r. prognozuje się wzrost wydobycia w związku z zakończeniem zadań inwestycyjnych obejmujących zagospodarowanie nowych złóż i podłączenie nowych odwiertów.
Wzrost produkcji gazu w Norwegii w okresie 2021-2023 spowodowany jest akwizycją złóż Kvitebjorn i Valemon oraz planowanym uruchomieniem produkcji ze złóż Snadd Outer, Duva i pozostałych otworów na strukturze Erfugl - dodał prezes.
Zaczynamy Kongres Polskie Porty 2030. Startujemy we wtorek!
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Latarnie Gospodarki Morskiej 2022 w kategorii "Lider Technologii Morskich". Ruszyło głosowanie online
Nowa wielozadaniowa jednostka ratownicza dla MSPiR powstanie w Remontowej Shipbuilding S.A.
W Chinach ruszyła budowa statków offshore według projektu gdyńskiego biura MMC Ship Design
W Chile zwodowano duży okręt wsparcia logistycznego. Kraj ma ambicje rozwoju przemysłu okrętowego
Kanada wybiera okręty podwodne. Decyzja w czerwcu?
Największe samochodowce w historii Sallaum Lines
Położono stępkę pod pierwszy z serii kanadyjskich niszczycieli typu River