• <
KONGSBERG_2023

PGNiG będzie wnosić o oddalenie skargi Gazpromu na wyrok Trybunału Arbitrażowego

15.07.2020 13:15 Źródło: ISB News
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki PGNiG będzie wnosić o oddalenie skargi Gazpromu na wyrok Trybunału Arbitrażowego

Partnerzy portalu

PGNiG będzie wnosić o oddalenie skargi Gazpromu na wyrok Trybunału Arbitrażowego - GospodarkaMorska.pl
fot. PGNiG

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) będzie wnosić o oddalenie skargi na wyrok Trybunału Arbitrażowego w Sztokholmie złożonej przez Gazprom do Sądu Apelacyjnego w Sztokholmie, podała spółka.

„Spółka podtrzymuje swoje stanowisko […], zgodnie z którym nie istnieją podstawy do uchylenia wyroku końcowego. W toku postępowania przed sądem Apelacyjnym w Sztokholmie spółka będzie wnosiła o oddalenie skargi Gazpromu z uwagi na jej bezzasadność” – czytamy w komunikacie.

30 marca br. PGNiG podało, że Trybunał Arbitrażowy w Sztokholmie wydał wyrok końcowy w postępowaniu arbitrażowym z powództwa PGNiG przeciwko PAO Gazprom i OOO Gazprom Export, dotyczącym obniżenia ceny kontraktowej za gaz dostarczany przez Gazprom do Rzeczypospolitej Polskiej w ramach tzw. kontraktu jamalskiego z 1996 roku. Na początku czerwca br. PGNiG podało, że Gazprom złożył do Sądu Apelacyjnego w Sztokholmie skargę o uchylenie wyroku końcowego wydanego przez Trybunał Arbitrażowy w Sztokholmie w postępowaniu arbitrażowym.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą. Skonsolidowane przychody wyniosły 42,02 mld zł w 2019 r.

etmal_790x120_gif_2020
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.