• <
gryfia_70lat

Petronas wchodzi na rynek bunkrowania LNG

PMK

12.11.2020 20:05 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Petronas wchodzi na rynek bunkrowania LNG

Partnerzy portalu

Petronas wchodzi na rynek bunkrowania LNG - GospodarkaMorska.pl
Petronas

Malezyjski gigant energetyczny Petronas oficjalnie rozpoczął działalność związaną z bunkrowaniem LNG, kończąc swoją pierwszą operację bunkrowania w Pasir Gudang w malezyjskim Johor.

Dzięki współpracy z Titan LNG, holenderskim dostawcą rozwiązań do bunkrowania LNG działającym w Europie, operacja obejmowała transfer LNG metodą ze statku na statek z Avenir Advantage, pierwszego statku do bunkrowania LNG firmy Petronas, na SIEM Aristotle.

Pod marką PETRONAS Marine Avenir Advantage o pojemności 7500 m3 będzie oferował usługi bunkrowania LNG, aby promować wykorzystanie skroplonego gazu ziemnego jako czystszego paliwa morskiego. Będzie to również pierwszy dedykowany LBV obsługujący klientów w Azji Południowo-Wschodniej.

Komentując rozpoczęcie działalności Petronas w zakresie bunkrowania LNG, wiceprezes wykonawczy firmy i dyrektor generalny ds. gazu i nowej energii, Adnan Zainal Abidin, powiedział: „Dzięki LBV i strategicznej lokalizacji naszych obiektów regazyfikacji w Pengerang, Johor i Sungai Udang , Malakka, wzmocniliśmy pozycję Malezji jako centrum bunkrowania LNG, które zapewnia niezawodne i konkurencyjne cenowo rozwiązania w zakresie czystej energii ”.

Dodał, że statek do bunkrowania LNG może również służyć jako zbiornikowiec LNG do dostarczania do małych ośrodków zapotrzebowania na gaz, niedostępnych dla dużych konwencjonalnych statków LNG.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.