• <

Otwarto przebudowaną drogę dojazdową do portu morskiego w Wolinie

rk

25.11.2022 16:56 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Otwarto przebudowaną drogę dojazdową do portu morskiego w Wolinie

Partnerzy portalu

Otwarto przebudowaną drogę dojazdową do portu morskiego w Wolinie - GospodarkaMorska.pl
Wikipedia

W piątek 25 listopada otwarto drogę dojazdową do portu, przebudowaną za ponad 5 mln zł. Burmistrz Wolina Ewa Grzybowska określiła to jako największą inwestycję drogową w mieście. To największa jak dotąd inwestycja drogowa w mieście" – powiedziała burmistrz Wolina.

Sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury Marek Gróbarczyk określił to jako niezwykle ważną inwestycję dla miasta, gdyż to pierwsza droga od wielu która została zmodernizowana. Dodał, że nadszedł czas, aby przypomnieć historię Wolina, ale przede wszystkim przebudowywać miasto. Podkreślił, że to nie ostatnia inwestycja drogowa, a w realizacji są kolejne. "To ma być perełka zachodniego Pomorza pod kątem turystycznym i historycznym" – powiedział o mieście wiceminister.

Burmistrz Wolina Ewa Grzybowska wskazała, że przebudowa ulicy "ma znaczenie dziejowe", gdyż od kilkudziesięciu lat żadna z ulic w Wolinie nie była kompleksowo wyremontowana.

Koszt inwestycji to ponad 5,15 mln zł. Burmistrz dodała, że na przebudowę z budżetu gminy przeznaczony został prawie milion złotych, z powiatu kamieńskiego 700 tys. zł, a z Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze pozyskano 3,6 mln zł. Wymieniona została cała infrastruktura techniczna, stare rury azbestowo-cementowe, w których płynęła woda pitna, kanalizacja deszczowa i częściowo sanitarna. Wymianie podlegało także oświetlenie uliczne na energooszczędne – ledowe. W ramach inwestycji zakupiono też wyposażenie magazynowe do przechowywania ryb.

Obecnie, w ramach Programu Inwestycji Strategicznych, jest realizowana przebudowa pięciu kolejnych ulic.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.