• <

Rau rozmawiał z ministrem spraw zagranicznych Estonii o bezpieczeństwie energetycznym i sankcjach na Rosję

sg

25.11.2022 20:51 Źródło: PAP
Strona główna Prawo Morskie, Finanse Morskie, Ekonomia Morska Rau rozmawiał z ministrem spraw zagranicznych Estonii o bezpieczeństwie energetycznym i sankcjach na Rosję

Partnerzy portalu

Rau rozmawiał z ministrem spraw zagranicznych Estonii o bezpieczeństwie energetycznym i sankcjach na Rosję - GospodarkaMorska.pl
Tallin. Fot. Pixabay

Kolejne sankcje na Rosję oraz bezpieczeństwo energetyczne w regionie - były głównymi tematami piątkowej rozmowy szefa MSZ Zbigniewa Raua i jego estońskiego odpowiednika Urmasa Reinsalu.

O rozmowie telefonicznej obu ministrów poinformował w piątek w mediach społecznościowych polski resort dyplomacji.

W listopadzie Reinsalu powiedział gazecie "Postimees", że z początkiem grudnia Estonia planuje wprowadzić zakaz importu z Rosji produktów naftowych.

Obecnie unijne sankcje zezwalają na import ropy naftowej do piątego grudnia oraz innych produktów naftowych pochodzących lub wywożonych z Rosji do piątego lutego. Estoński rząd chce przyspieszyć te zakazy.

Ostatni, ósmy pakiet sankcji na Rosję UE przyjęła na początku października. Wówczas zdecydowano się m.in. na umożliwienie wdrożenia limitów cen na rosyjską ropę dostarczaną drogą morską do państw trzecich i zakaz zasiadania we władzach rosyjskich przedsiębiorstw państwowych dla obywateli UE. Obecnie swoje propozycje dotyczące kolejnego pakietu zgłaszają poszczególne państwa UE, w tym Polska.

Partnerzy portalu

legal_marine_mateusz_romowicz_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.