• <
smartre_2023

Statek z 55 tys. ton nawozów od marca przebywa w Zatoce Ryskiej przez sankcje

26.10.2022 21:00 Źródło: PAP
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Statek z 55 tys. ton nawozów od marca przebywa w Zatoce Ryskiej przez sankcje

Partnerzy portalu

Statek z 55 tys. ton nawozów od marca przebywa w Zatoce Ryskiej przez sankcje - GospodarkaMorska.pl
Fot. Rob Wixpix / VesselFinder.com

Od marca w Zatoce Ryskiej przebywa statek z 55 tys. ton nawozów o wartości 17 mln dolarów. Jednostka utknęła tam po nałożeniu sankcji na ładunek, należący do firmy związanej z rosyjskim oligarchą. Władze Łotwy próbują znaleźć wyjście z tej sytuacji.

Statek z 55 tys. ton chlorku potasu na pokładzie utknął w Zatoce Ryskiej w marcu, ponieważ firma, do której należy ładunek, jest związana z rosyjskim biznesmenem Dmitrijem Mazepinem, objętym sankcjami - podaje w środę portal LSM.

Statek mógłby opuścić wody Łotwy, ale ładunek, którego wartość oszacowano na 17 mln USD, uznawany jest za zamrożony zasób gospodarczy.

LSM pisze, że od miesięcy kilka różnych instytucji próbuje wymyślić, co zrobić ze statkiem i ładunkiem. Wciąż jednak nie znaleziono rozwiązania. Łotewska państwowa służba ochrony środowiska zapewnia, że załadowane na pokład nawozy nie stanowią ryzyka dla otoczenia.

Opisywana jednostka to masowiec Asian Majesty pływający pod flagą Singapuru.


Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022

Dziękujemy za wysłane grafiki.