• <

ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia 2023. Trzeci raz odbył się charytatywny bieg wśród kontenerów

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia 2023. Trzeci raz odbył się charytatywny bieg wśród kontenerów

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

Już po raz trzeci w ostatnią niedzielę czerwca, w ramach odbywających się Dni Morza odbyła się impreza biegowa ONE Terminal RUN Hutchison Ports Gdynia. Uczestnicy mogli się zmierzyć na wyjątkowej trasie, poprowadzonej na terenie terminalu kontenerowego GCT, należącego do grupy Hutchison. Wydarzenie nie tylko służyło promocji aktywności fizycznej, ale łączyło się także z działalnością charytatywną.

W tym roku pieniądze zebrane podczas imprezy zostaną przekazane na stowarzyszenie "Cool-awi", pomagające osobom niepełnosprawnym. Wydarzenie zostało zorganizowane z pomocą sponsorów z branży transportowo-morskiej: Zarząd Morskiego Portu Gdynia, Morska Agencja Gdynia, Speedway Freight Services, Loconi Intermodal, ECU Worldwide, Uni-logistics oraz e-containers. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął prezydent Gdyni Wojciech Szczurek.

Tak jak podczas poprzedniej edycji, uczestnicy mogli się zmierzyć na dwóch dystansach. Pierwszym był bieg na jedną milę morską (1,852 km), natomiast dystans drugiego wynosił pięć kilometrów. Obie trasy zostały wytyczone po placach składowych terminalu, przywodząc uczestnikom na myśl labirynt zbudowany z postawionych kontenerów. Chętnych do zmierzenia się na obu trasach nie brakowało. W pierwszym biegu wzięły udział 194 osoby, natomiast w drugim wystartowało 640 uczestników.

- ONE TERMINAL RUN to impreza, która integruje całe środowisko gospodarki morskiej. Z roku na rok zainteresowanie jest coraz większe. Dzięki tej inicjatywie wszyscy jesteśmy w stanie poznać bliżej życie portowe i pobiec między kontenerami. Bardzo się cieszę, że Zarząd Morskiego Portu Gdynia tak licznie uczestniczy w wydarzeniu, bo aż 30 pracowników ukończyło biegi. Wspólnie się bawiąc pomagamy, gdyż przychód skierowany jest w dwóch kierunkach: stowarzyszenie Cool-awi oraz budowanie sal do rozwoju sensorycznego w gdyńskich szkołach. Zachęcam wszystkich, aby w przyszłym roku dołączyli do nas w kolejnej edycji ONE Terminal RUN - powiedział prezes Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. Jacek Sadaj.

Przygotowano również inne atrakcje. Przy wsparciu sponsorów w postaci Nautiqus Food Logistics oraz IT Logistics organizatorzy wprowadzili także konkurencje dla dzieci. Wśród nich znalazły się następujące biegi:

- maluch z rodzicem (bez limitu wieku);
- do 4 lat na 200 metrów;
- 5-7 lat na 200 metrów;
- 8-9 lat na 400 metrów;
- 10-11 lat na 400 metrów;
- 12-15 lat na 600 metrów.

 – Wydarzeniu przyświeca z jednej strony cel charytatywny, a z drugiej popularyzacja branży morskiej. Pokazuje, jak funkcjonuje od środka terminal kontenerowy. Służy otwarciu się tego miejsca na mieszkańców Gdyni i zaprezentowaniu im hasła, że to miasto „z morza i marzeń” w praktyce. Widzimy też olbrzymie zainteresowanie terenem portu. Ludzie chcą móc zwiedzić tak ikoniczne miejsce. Zaczynaliśmy w bardzo małej skali, tak w zakresie liczby uczestników, jak i atrakcji. To się zmieniło, wzrosła także liczba sponsorów Chcemy, też by impreza się wpisała się w Dni Morza oraz nasz kalendarz wydarzeń branży morskiej – powiedział kierownik handlowy Gdynia Container Terminal Sp. z o.o. Mikołaj Magiełka.

 - Od wielu lat staramy się się promować społeczną odpowiedzialność biznesu. W ramach tego postanowiliśmy z Hutchison Ports Gdynia zorganizować pierwszą edycję trzy lata temu. Co roku wspieramy inny cel charytatywny, jednocześnie promując aktywność sportową. Po tak krótkim czasie ta impreza zaczęła napędzać się sama, bo ludzie dobrej woli są z nami i wspierają tę inicjatywę. Naszym przesłaniem jest, że nie ma rzeczy nie do zrealizowania, wystarczy tylko chcieć działać – przekazał dyrektor oddziału Ocean Network Express w Polsce Wojciech Łądkowski.

Przed kompleksem bramowym na ul. Gołębiej w Gdyni ustawiono podium, scenę z oprawą muzyczną, punkty gastronomiczne oraz namioty sponsorów. Udostępniono także strefę relaksu z leżakami, fotobudkę, punkt gastronomiczny oraz stanowisko grawerowania medali. Na właściwy teren terminalu wstęp mieli zarejestrowani i wylegitymowani biegacze, acz organizatorzy przygotowali również w ramach atrakcji możliwość przejazdu po nim autobusem udostępnionym przez ZKM Gdynia komunikacji autobusowej i zobaczyć to miejsce od środka.

Na podium biegu na jedną milę znaleźli się:

1. Mateusz Ossowski
2. Łukasz Gruszczyński (Q4)
3. Paweł Zychowicz

Najlepsze wyniki w biegu na 5 km osiągnęli:

1. Wojciech Robak (Port Gdynia Team) 2. Dawid Jankowski (TREC TEAM) 3. Paweł Dziwiosz (Beztlenowi Malbork)

Z resztą wyników oraz osiągniętymi rezultatami można zapoznać się tutaj.

okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.