• <
gryfia_70lat

Nowy Port - Wisłoujście bez sezonowej przeprawy pieszo - rowerowej

ac

23.06.2021 12:53 Źródło: gdansk.pl
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Nowy Port - Wisłoujście bez sezonowej przeprawy pieszo - rowerowej

Partnerzy portalu

Nowy Port - Wisłoujście bez sezonowej przeprawy pieszo - rowerowej - GospodarkaMorska.pl
Fot. FB POLsail

Informację o rezygnacji z uruchomienia wodnego połączenia między Twierdzą Wisłoujście a Nowy Portem podał armator POLsail znany z organizacji okolicznościowej przeprawy w latach ubiegłych. Przyczyną jest drastycznie wysoka stawka za dobicie do Nabrzeża Zbożowego zaproponowana przez Zarząd Portu Morskiego Gdańsk.

“Drogie Gdańszczanki i Drodzy Gdańszczanie, Mieszkańcy Trójmiasta i Turyści!

Z przykrością zawiadamiamy, że wymarzona przez nas i przez Was przeprawa pieszo-rowerowa Nowy Port - Wisłoujście niestety nie zostanie uruchomiona. Zarząd Portu Morskiego Gdańsk zaproponował dzisiaj 12,5krotnie wyższą stawkę za jednorazowe dobicie jednostki do Nabrzeża Zbożowego (w Nowym Porcie - red.) niż w minionych latach płaciliśmy GOSowi (Gdański Ośrodek Sportu). Oznacza to, że żebyśmy mogli opłacić samą tylko dzierżawę obu nabrzeży bilet w obie strony musiałby kosztować ponad 100zł od osoby. Ogromnie nam z tego powodu przykro zwłaszcza, że organizowane przez nas w latach ubiegłych przeprawy cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i był dobrze przez Was przyjęte.

Oferta zaszokowała nas zarówno wysokością jak i terminem jej przedstawienia tym bardziej, że rozmowy z dysponentem Nabrzeża Zbożowego prowadziliśmy od lutego br. i nic nie zapowiadało takiej katastrofy. Bardzo Was przepraszamy, dla nas to również smutna rzeczywistość z którą musimy sobie teraz jakoś poradzić (wszystko było gotowe do rozpoczęcia).

Nie zmienia to kierunku naszych działań na Nabrzeżu Barkowym, gdzie mimo wszystko serdecznie Was zapraszamy”. 

Przypomnijmy: przeprawa pieszo  - rowerowa między Nabrzeżem Barkowym i Nabrzeżem Zbożowym realizowana była przez Dom Armatorski POLsail od czterech lat, we współpracy z Muzeum Gdańska, gdy w Twierdzy Wisłoujście odbywały się wydarzenia dla mieszkańców i turystów.

POLsail jest dzierżawcą Nabrzeża Barkowego (położonego po stronie Twierdzy), które należy do Muzeum Gdańska. Realizacja przeprawy wodnej miała być tylko jednym z punktów działalności armatora na tym nabrzeżu, za to bardzo ułatwiającą całość planowanych działań ze względu na łatwość dotarcia z Nowego Portu.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.