• <
konferencj_platforma_lng_2023

Nowe przepisy techniczne PRS dla stacjonarnych obiektów pływających

02.10.2020 12:20 Źródło: PRS
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Nowe przepisy techniczne PRS dla stacjonarnych obiektów pływających

Partnerzy portalu

Nowe przepisy techniczne PRS dla stacjonarnych obiektów pływających - GospodarkaMorska.pl
Barka Tumska – część Hotelu we Wrocławiu/PRS

1 października 2020 roku PRS opublikował nowe Przepisy Klasyfikacji i Budowy Stacjonarnych Obiektów Pływających. Wymagania techniczne zawarte w Przepisach mają wspomóc budowę i późniejszą bezpieczną eksploatację obiektów pływających na stałe zacumowanych do nabrzeża, przeznaczonych do celów mieszkalnych, hotelowych, gastronomicznych, biurowych itp. Przygotowanie nowej publikacji PRS jest wyjściem naprzeciw oczekiwaniom środowiska zaangażowanego w rozwój rynku SOP w Polsce. Zainteresowanie budową i eksploatacją tego typu obiektów w Polsce jest coraz większe.

PRS zdobywał doświadczenia w zakresie jednostek pływających od 1936 roku, czyli od momentu swojego powstania. Przez wiele dziesięcioleci gromadził doświadczenia, a na ich podstawie tworzył i rozwijał własne Przepisy. Doświadczenia PRS z obszaru budownictwa lądowego gromadzone są od około 30 lat tj. od czasu, gdy zaczął funkcjonować w firmie Pion Nadzorów Przemysłowych. Wiedza i praktyka z tych dwóch obszarów zaowocowały udziałem PRS w wielu projektach budowy stacjonarnych obiektów pływających. Dziś to doświadczenie przekazywane jest w formie ogólnodostępnych Przepisów. Zachęcamy do zapoznania się i korzystania z nowych Przepisów SOP.

Pełna treść Przepisów znajduje się tutaj.


Gospodarka Morska
Hotel na wodzie w sercu Krakowa/PRS
Tagi:
prs, przepisy
Bollore Logistics
NAVIRETECH

Dziękujemy za wysłane grafiki.