• <
siemens_gamesa_2022

Norden sprzedaje tankowiec MR2 zakupiony w zeszłym roku

PMK

15.10.2020 20:05
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Norden sprzedaje tankowiec MR2 zakupiony w zeszłym roku

Partnerzy portalu

Norden sprzedaje tankowiec MR2 zakupiony w zeszłym roku - GospodarkaMorska.pl
Norden

Duńska firma transportowa Dampskibsselskabet Norden A / S zakończyła sprzedaż tankowca do przewozu produktów naftowych - Nord Andes.

Tankowiec MR2 o nośności 50 000 dwt został sprzedany nieujawnionemu nabywcy w Chinach za 21 milionów dolarów, wynika z danych VesselsValue.

Sprzedaż ma miejsce zaledwie dziesięć miesięcy po zakupie statku zbudowanego w 2011 r. Mówi się, że posunięcie to odzwierciedla strategię Nordena polegającą na handlu aktywami.

- Kierujemy się możliwościami, jakie widzimy na rynku, aby stale optymalizować naszą flotę” - powiedział Jan Rindbo, dyrektor generalny Norden.

- Po osiągnięciu doskonałych przychodów ze statku podczas silnego rynku, sprzedaliśmy teraz Nord Andes na mniej więcej tym samym poziomie, co cena zakupu, co oznacza zwinną wymianę aktywów w ciągu zaledwie 10 miesięcy – dodał.

Rynek tankowców doświadczył znacznego wzrostu zysków w pierwszej połowie 2020 roku ze względu na zwiększone zapotrzebowanie na magazynowanie ropy na morzu, generując wysokie zwroty dla Norden.

- Kupiliśmy statek pod koniec ubiegłego roku, spodziewając się silniejszego rynku tankowców w 2020 roku - powiedział Henrik Lykkegaard Madsen, dyrektor ds.zarządzania aktywami w firmie Norden.

- Ożywienie było w rzeczywistości znacznie bardziej strome i krótsze niż oczekiwano. Udało nam się uchwycić wzrosty na rynku i osiągnąć bardzo dobre zyski na tym statku w krótkim okresie, w którym go posiadaliśmy – dodał.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.