• <
bulk_cargo_port_szczecin

Niemcy pomogą Ukrainie w transporcie zboża? Chcą połączeń z Morzem Północnym, Morzem Czarnym i Morzem Śródziemnym

gm

26.05.2022 21:12 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Niemcy pomogą Ukrainie w transporcie zboża? Chcą połączeń z Morzem Północnym, Morzem Czarnym i Morzem Śródziemnym

Partnerzy portalu

Niemcy pomogą Ukrainie w transporcie zboża? Chcą połączeń z Morzem Północnym, Morzem Czarnym i Morzem Śródziemnym - GospodarkaMorska.pl
Fot. DB AG / Volker Emersleben

Niemieckie koleje Deutsche Bahn (DB) chcą zwiększyć wsparcie dla Ukrainy w eksporcie zbóż. „Celem jest stworzenie realnych połączeń z portami morskimi Morza Północnego, Morza Czarnego i Morza Śródziemnego” – powiedziała w czwartek portalowi RND szefowa DB Cargo Sigrid Nikutta.

„W obliczu zbliżającej się klęski głodu w niektórych częściach świata i ogromnej potrzeby wyeksportowania milionów ton ukraińskiego zboża w świat, jako DB Cargo będziemy organizować dalsze zamówienia i przejazdy pociągów w porozumieniu z rządem federalnym” – oświadczyła Nikutta.

Zapewniła, że „jako firma robimy wszystko, co w naszej mocy, z poczucia odpowiedzialności społecznej”.

DB Cargo ze swoimi spółkami zależnymi w Polsce i Rumunii obsługuje obecnie kilka pociągów dziennie ze zbożem do różnych portów morskich. „Teraz celem jest zwiększenie eksportu produktów rolnych. Celem jest stworzenie sprawnych połączeń z portami morskimi Morza Północnego, Morza Czarnego i Morza Śródziemnego” – powiedziała szefowa DB Cargo.

W związku z blokadą ukraińskich portów nad Morzem Czarnym przez Rosję Ukraina pilnie potrzebuje alternatywnych dróg eksportowych, aby móc wywozić zboże za granicę.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.