Inspektorzy z Wydziału Zwalczania Przestępczości Środowiskowej ujawnili nielegalny demontaż statku prowadzony tuż przy Odrze Wschodniej – Regalicy (w pobliżu nowego most kolejowego im. dr inż. Andrzeja Krefta).
24 czerwca br. podczas prowadzonych działań operacyjnych, z wykorzystaniem drona oraz we współpracy z Komendą Miejską Policji w Szczecinie, Inspektorzy WIOS wykryli nielegalny demontaż statku - zbiornikowca Tanja prowadzony przez jedną ze spółek przy ul. Szklanej w Szczecinie – Podjuchy. Statek jest demontowany bez zezwolenia, cięty bezpośrednio na wodzie bez wykorzystania instalacji dedykowanej przetwarzaniu statków, posiadającej możliwość wydzielenia wód do których mogą przedostawać się substancje ropopochodne ze zdemontowanego statku. Tak prowadzony demontaż zagraża środowisku naturalnemu.
Spółka w trakcie kontroli tłumaczyła, że statek przechodzi remont. Jednakże zgromadzony materiał dowodowy jednoznacznie wskazuje na nielegalny demontaż tego statku – za co grozi kara administracyjna do 1 mln zł.
Tanja to tankowiec śródlądowy z napędem silnikowym do przewozu ładunków płynnych, typ N, pływający pod banderą Niemiec. Jego długość całkowita wynosi 80 metrów, a szerokość 9 metrów.
Zaczynamy Kongres Polskie Porty 2030. Startujemy we wtorek!
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Nowa wielozadaniowa jednostka ratownicza dla MSPiR powstanie w Remontowej Shipbuilding S.A.
W Chinach ruszyła budowa statków offshore według projektu gdyńskiego biura MMC Ship Design
W Chile zwodowano duży okręt wsparcia logistycznego. Kraj ma ambicje rozwoju przemysłu okrętowego
Kanada wybiera okręty podwodne. Decyzja w czerwcu?
Największe samochodowce w historii Sallaum Lines
Położono stępkę pod pierwszy z serii kanadyjskich niszczycieli typu River