• <

Największy kontenerowiec świata zawinął do chińskiego portu (wideo)

PMK

12.07.2020 21:44
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Największy kontenerowiec świata zawinął do chińskiego portu (wideo)

Partnerzy portalu

Największy kontenerowiec świata zawinął do chińskiego portu (wideo) - GospodarkaMorska.pl

Największy kontenerowiec na świecie, HMM Gdansk, zawinął we wtorek do portu Xiamen we wschodniej prowincji Fujian.

HMM Gdansk to nowy statek, który dołączy do „Silk Road Shipping”, sojuszu, który został zainicjowany pod koniec 2018 roku przez dziesiątki portów, przewoźników i dostawców usług logistycznych w krajach wzdłuż chińskiego Pasa i Drogi (B&R).

Terminal kontenerowy Songyu w Xiamen załaduje i rozładuje prawie 3000 kontenerów. Statek będzie przewoził towary, w tym odzież, produkty elektroniczne i mechaniczne do głównych portów, w tym do Rotterdamu w Holandii, Hamburga w Niemczech i Belgii do Antwerpii, przez Cieśninę Malakka, Kanał Sueski i Cieśninę Gibraltarską.

Statek o długości 399,99 metrów ma ładowność 24 000 TEU. Xiamen jest ważnym portem dla inicjatywy Belt and Road. W 2019 roku średnio prawie 70 statków w drodze do krajów B&R zatrzymywało się co tydzień przez Xiamen. Jednak liczba ta gwałtownie spadła w pierwszej połowie roku z powodu nieoczekiwanego wybuchu nowego koronawirusa.

Według Xiamen Port Holding Group zawinięcie statku u świadczy o zaufaniu do portu Xiamen i gospodarki Chin. Statystyki pokazują, że port Xiamen obsłużył 1 005 000 TEU w czerwcu, osiągając rekordowy poziom.

okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.