• <
KONGSBERG_2023

Maersk sprzedał duży kontenerowiec na rozbiórkę ekologicznej stoczni w Turcji

PMK

10.07.2020 04:20
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Maersk sprzedał duży kontenerowiec na rozbiórkę ekologicznej stoczni w Turcji

Partnerzy portalu

Maersk sprzedał duży kontenerowiec na rozbiórkę ekologicznej stoczni w Turcji - GospodarkaMorska.pl

Maersk, właściciel i operator największej na świecie floty kontenerowej, sprzedał kontenerowiec Sine Maersk o ładowności 9,440 TEU do rozbiórki w Turcji.

Według danych VesselsValue 22-letni kontenerowiec ma wartość rynkową 11,69 mln USD.

- Niniejszym potwierdzamy, że Sine Maersk został wysłany do odpowiedzialnego recyklingu do Aliaga w Turcji. Zbudowany w 1998 roku duński Post-Panamax (9.640 TEU) zostanie zdemontowany w Sök Denizcilik Tic. Ltd., certyfikowanej stoczni, której zleciliśmy w 2017 roku recykling Maersk Pembroke – powiedział rzecznik Maerska.

Stocznia turecka została wpisana na europejską listę zatwierdzonych zakładów recyklingu statków, które spełniają surowe kryteria bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Według stanu na styczeń tego roku lista obejmowała 41 stoczni.

Ten ruch jest podejmowany, ponieważ główne gałęzie przemysłu pracują nad zmniejszeniem nadpodaży statków i malejącym popytem z powodu pandemii koronawirusa.

Złomowanie starszego tonażu wydaje się najlepszym rozwiązaniem, ponieważ zainteresowanie nowymi przejęciami jest dość niskie ze względu na ograniczony dostęp do kapitału i problemy z popytem.

Będąc liderem ekologicznych inicjatyw, Maersk jest zdecydowanym zwolennikiem ekologicznego recyklingu zgodnie z celami zrównoważonego rozwoju.

Statki tego armatora zostały głównie zdemontowane w stoczniach w Turcji i Chinach, które są czołowymi dostawcami rentownego i odpowiedzialnego recyklingu statków.

Co ciekawe, w 2016 roku Maersk uruchomił inicjatywę, aby pomóc w modernizacji zakładów i praktyk recyklingu statków na stoczniach Alang, aby były one zgodne ze standardami firmy.

Dwa lata po tym projekcie, ówczesny dyrektor naczelny A.P. Møller - Mærsk A / S, Søren Skou powiedział, że stocznie złomowe w Alang w Indiach są na drodze transformacji w kierunku spełnienia wysokich standardów bezpieczeństwa i ochrony środowiska.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.