• <

Mumbai Maersk ściągnięty z mielizny

jm

04.02.2022 09:06
Strona główna Mumbai Maersk ściągnięty z mielizny
Mumbai Maersk ściągnięty z mielizny - GospodarkaMorska.pl
Fot. Havariekommando

Powodzeniem zakończyła się druga próba ściągnięcia z mielizny kontenerowca Mumbai Maersk, który osiadł w okolicy wyspy Wangerooge u ujścia rzeki Wezery w Niemczech.

Niemieckie Centralne Dowództwo ds. Nagłych Wypadków Morskich (Havariekommando) poinformowało, że kontenerowiec został odholowany z mielizny. Zostanie teraz sprowadzony do portu Bremerhaven, gdzie zmierzał. Havariekomanndo podaje, że statek wejdzie do portu „najszybciej jak to możliwe”, zatem prawdopodobnie w czasie wyższego stanu wody w piątek po południu. To właśnie w okolicy wejścia do portu Mumbai Maersk wszedł na mieliznę po wykonaniu póki co niewyjaśnionego skrętu.

Agencja Reutera podaje, że w operacji ściągnięcia statku z mielizny uczestniczył holownik morski, statek wielozadaniowy i sześć holowników pomocniczych.

Mumbai Maersk o pojemności 20 000 TEU zmierzał do portu w Bremerhaven. Osiadł jednak na wypłyceniu w ujściu Wezery we środę w nocy, przed wejściem do portu. Miejscowe służby podjęły pierwszą próbę zepchnięcia statku na głębsze rejony. Uczestniczyło w niej pięć holowników oraz wielozadaniowce Neuwerk i Mellum, jednak operacja się nie powiodła.

Maersk poinformował, że w zdarzeniu nie ucierpiał nikt z załogi, nie ma także śladów uszkodzenia statku czy zanieczyszczenia wody.
Gospodarka Morska

Dziękujemy za wysłane grafiki.