• <
nauta_2024

Muehlhan Polska: kompleksowe remonty powłok malarskich w ekologicznym wydaniu (foto, wideo)

ew

26.10.2020 10:25
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Muehlhan Polska: kompleksowe remonty powłok malarskich w ekologicznym wydaniu (foto, wideo)

Partnerzy portalu

Muehlhan Polska: kompleksowe remonty powłok malarskich w ekologicznym wydaniu (foto, wideo) - GospodarkaMorska.pl
fot. GospodarkaMorska.pl

W Gdańsku, przy Nabrzeżu Trawlerowym na terenie PSSE Media Operator, na przełomie miesięcy wrzesień – październik firma Muehlhan Polska Sp. z o.o. przeprowadziła prace konserwacyjno-malarskie zbiorników ładunkowych na jednostce M/T Oraholm (chemikaliowiec).

Prace wykonywane w 16 zbiornikach ładunkowych (razem ok. 5000 m2) polegały na zmianie istniejącego systemu malarskiego na system firmy Chemco International Ltd.

W zakres prac konserwacyjno-malarskich wewnątrz zbiorników ładunkowych wchodziło:

    • budowa rusztowań wewnątrz zbiorników
    • mycie Ultra High Pressure 2200 bar;
    • mycie High Pressure 350 bar + odtłuszczanie
    • zabezpieczanie elementów nierdzewnych w zbiorniku
    • obróbka strumieniowo-ścierna do klasy SA 2.5 za pomocą 4-kondygnacyjnych wież śrutowniczych (ekologiczna i ekonomiczna technologia z wykorzystaniem śrutu staliwnego wielokrotnego użytku)
    • malowanie trzech warstw:  2x 500um Chemco RB 364 oraz 1x 100um Chemco RB 300TC

Prace zostały zrealizowane przez Muehlhan Polska Sp. z o.o. bezpośrednio na zlecenie Armatora jednostki, firmy Rederiet M.H. Simonsen ApS z Danii.

Był to kolejny chemikaliowiec floty Rederiet M.H. Simonsen ApS z Danii, dla którego firma Muehlhan Polska Sp. z o.o. wykonała kompleksowy remont powłok malarskich zbiorników ładunkowych (w czerwcu tego roku prowadzono prace na statku Silver Kenna – 14 zbiorników ładunkowych).

Tankowiec ORAHOLM, zarejestrowany z numerem IMO 9336696, MMSI 220442000, został zbudowany w 2006 roku i aktualnie pływa pod duńską banderą.

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.