• <
bulk_cargo_port_szczecin

Morawiecki: KE będzie pracowała nad wsparciem Polski i Rumunii w transporcie ukraińskiego zboża

gm

24.06.2022 21:05 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Morawiecki: KE będzie pracowała nad wsparciem Polski i Rumunii w transporcie ukraińskiego zboża

Partnerzy portalu

Morawiecki: KE będzie pracowała nad wsparciem Polski i Rumunii w transporcie ukraińskiego zboża - GospodarkaMorska.pl

KE będzie pracowała nad mechanizmami, które mają wesprzeć Polskę i Rumunię w transporcie ukraińskiego zboża do Afryki Północnej i na Bliski Wschód - mówił w piątek w Brukseli premier Mateusz Morawiecki po unijnym szczycie.

Szef polskiego rządu pytany przez dziennikarzy o działania Unii Europejskiej w kierunku pomocy Polsce i Rumunii w tranzycie ukraińskiego zboża zaznaczył, że są zdjęcia, dowody na to, że siły rosyjskie zaminowują porty czarnomorskie.

"Wskazywaliśmy na te ryzyka" - powiedział.

Dodał, że pokazał te zdjęcia i dane w Brukseli, i że zrobiły one "wrażenie". "Tym mocniej jestem przekonany, że KE będzie pracowała nad mechanizmami, które mają wesprzeć Polskę i Rumunię w szybkiej przebudowie infrastruktury granicznej, tak żeby można było odbierać towar, a przede wszystkim zboże z Ukrainy i tranzytem reeksportować je dalej do Afryki Północnej i na Bliski Wschód" - podkreślił Morawiecki.

Jak zaznaczył, chodzi o to, żeby uniknąć głodu i wielkiej migracji, która jesienią mogłaby grozić Unii Europejskiej.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.