• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Biolog: co najmniej 3 tys. delfinów zginęło w Morzu Czarnym na skutek wojny

gm

24.06.2022 21:23
Strona główna Ekologia Morska, Ochrona Bałtyku, Rybołówstwo Morskie Biolog: co najmniej 3 tys. delfinów zginęło w Morzu Czarnym na skutek wojny

Partnerzy portalu

Biolog: co najmniej 3 tys. delfinów zginęło w Morzu Czarnym na skutek wojny - GospodarkaMorska.pl
Fot. Pixabay

Co najmniej 3 tys. delfinów zginęło w Morzu Czarnym od początku agresji Rosji na Ukrainę m.in. z powodu wybuchów, które zaburzają system echolokacyjny tych ssaków – oznajmił w piątek przedstawiciel parku narodowego Tuzłowskie Laguny Iwan Rusiew.

Rusiew, którego cytuje agencja Unian, oświadczył, że doniesienia o ginięciu delfinów docierają z Bułgarii, Rumunii i Rosji.

Biolog zaznaczył, że wzrosła liczba zgonów delfinów, gdyż potężne wybuchy oraz hydrolokatory zaburzają system nawigacyjny tych zwierząt, przez co nie mogą one znaleźć pożywienia i padają z głodu. Osłabione niedożywieniem organizmy delfinów są też bardziej podatne na choroby zakaźne.

Według Rusiewa liczba 3 tys. jest tylko przybliżona, gdyż z uwagi na działania bojowe nie można zbadać znacznej części wybrzeża. Zaapelował on przy tym o nadsyłanie zdjęć padłych delfinów wraz z dokładnym określeniem miejsca, gdzie zostały znalezione. a

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.