• <
konferencj_platforma_lng_2023

Minister: znaleziono bezpieczne korytarze morskie do portów nad Morzem Czarnym

mj

15.02.2022 11:57
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Minister: znaleziono bezpieczne korytarze morskie do portów nad Morzem Czarnym

Partnerzy portalu

Minister: znaleziono bezpieczne korytarze morskie do portów nad Morzem Czarnym - GospodarkaMorska.pl
Port w Odessie

Dzięki wspólnym wysiłkom i szybkiej reakcji zapobiegliśmy blokadzie portów czarnomorskich Ukrainy, a wyznaczony korytarz gwarantuje bezpieczne przejście statków przez Zatokę Odeską - poinformował we wtorek ukraiński minister infrastruktury Ołeksandr Kubrakow.

"Utworzono bezpieczny korytarz dla przepływu statków handlowych pomiędzy zachodnim krańcem nielegalnych manewrów rosyjskich a brzegiem Dniestru" - napisano na Facebooku ministerstwa infrastruktury Ukrainy.

Kubrakow poinformował o trwającym 24 godziny komercyjnym ruchu morskim w wyznaczonym przez Ukrainę obszarze. "Większość statków korzysta z naszych wskazówek i poruszając się wyznaczoną trasą omija obszar nielegalnych aktywności Rosji" - poinformował minister.

MSZ Ukrainy wystosowało w czwartek protest przeciwko zablokowaniu przez Rosję części Morza Czarnego i Morza Azowskiego oraz Cieśniny Kerczeńskiej w związku z przeprowadzaniem na tych obszarach manewrów. "Praktycznie uniemożliwia to żeglugę na obu morzach" i stanowi część "hybrydowej wojny przeciwko Ukrainie" - zaznaczono.

Rosja zapowiedziała, że od 13 do 19 lutego część Morza Czarnego i Morza Azowskiego będzie zamknięta dla żeglugi w związku z manewrami. Ćwiczenia odbywają się na tle zgromadzenia przez Rosję ponad 100 tys. żołnierzy przy ukraińskich granicach.

Źródło: PAP

Fot. Depositphotos

Bollore Logistics
NAVIRETECH
Baltexpo2023_mały

Dziękujemy za wysłane grafiki.