• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

MidOcean Energy ogłasza strategiczną inwestycję Mitsubishi Corporation

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski MidOcean Energy ogłasza strategiczną inwestycję Mitsubishi Corporation

Partnerzy portalu

Istotna inwestycja podkreśla skuteczność strategii rozwoju MidOcean.

MidOcean Energy („MidOcean”), spółka o zasięgu globalnym działająca w branży LNG, założona i zarządzana przez EIG, czołowy instytucjonalny podmiot inwestujący w ogólnoświatowy sektor energii i infrastruktury, ogłosiła dzisiaj pozyskanie strategicznej inwestycji od Mitsubishi Corporation („Mitsubishi Corp”). Inwestycja Mitsubishi Corp przyspieszy realizację strategii MidOcean, której celem jest stworzenie wysokiej jakości, zróżnicowanego, zintegrowanego przedsiębiorstwa wyspecjalizowanego w LNG o zasięgu globalnym.

Mitsubishi Corp od ponad 50 lat aktywnie uczestniczy w rynku LNG i dokonała inwestycji w 12 przedsięwzięć realizowanych w ośmiu krajach. Nowo nawiązane partnerstwo stanowi wyraz zaangażowania obu firm na rzecz branży LNG oraz roli LNG jako kluczowego czynnika umożliwiającego transformację energetyczną. Celem Mitsubishi Corp jest rozwój prowadzonej działalności, dążąc do osiągnięcia społeczeństwa neutralnego pod względem poziomu emisji przy jednoczesnej realizacji swojego zobowiązania jako stabilnego dostawcy energii oraz stale wychodząc naprzeciw zmieniającym się potrzebom klientów.

Inwestycja pogłębia bazę inwestorów MidOcean zaliczanych do najwyżej notowanych przedsiębiorstw oraz wykorzystuje istotną dynamikę MidOcean, którą firma może się poszczycić od momentu jej powstania pod koniec 2022 r. Firma MidOcean podała niedawno informację o finalizacji transakcji nabycia udziałów Tokyo Gas w portfelu zintegrowanych australijskich projektów LNG.

De la Rey Venter, dyrektor generalny MidOcean, powiedział: „Ogromnie cieszymy się, że Mitsubishi Corp dołącza do grona głównych inwestorów MidOcean Energy. Mitsubishi Corp jest pionierem w globalnej branży LNG i może się poszczycić nie tylko bogatą wiedzą fachową, ale także skutecznymi prognozami pozwalającymi na identyfikowanie cennych możliwości. Inwestycja stanowi wyraz solidnych podstaw rynku LNG i strategii MidOcean, której celem jest stworzenie konkurencyjnej platformy wzrostu w sektorze LNG w perspektywie długoterminowej z korzyścią dla inwestorów”.

R. Blair Thomas, prezes i dyrektor generalny EIG, powiedział: „Powitanie w gronie głównych inwestorów i partnerów strategicznych branżowego giganta, jakim jest Mitsubishi Corp, przyspieszy postępy MidOcean na drodze do wypracowania dużego przedsiębiorstwa wyspecjalizowanego w LNG o zasięgu globalnym. Potrzeby całego świata pod względem transformacji energetycznej przyczyniają się do szybkiego wzrostu zapotrzebowania na LNG, dlatego cieszymy się z możliwości dalszej realizacji tej atrakcyjnej, istotnej ścieżki u boku inwestorów i partnerów”.

Fot. Depositphotos

bulk_cargo_port_szczecin
Tagi:
midocean, lng, eig

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.