• <
gryfia_70lat

Lotos Petrobaltic z nową jednostką offshore?

jm

25.04.2022 05:55
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Lotos Petrobaltic z nową jednostką offshore?

Partnerzy portalu

Lotos Petrobaltic z nową jednostką offshore? - GospodarkaMorska.pl
Fot. David Woodhouse / MarineTraffic.com

Wojciech Królikowski, CEO Technical Ship Management Ltd., poinformował, że w zarządzie technicznym znalazła się nowa jednostka – Bazalt II. Statek, wcześniej znany pod nazwą Pacific Warden, będzie najpewniej częścią floty Lotos Petrobaltic.

Królikowski o nowej jednostce pod zarządem TSM poinformował na LinkedIn. Podał, że statek został zakupiony po trwających jakiś czas negocjacjach i przekazany w zeszłym miesiącu w porcie na Wybrzeżu Kości Słoniowej. Jednostka jest już na Bałtyku i w poniedziałek 25 kwietnia rano powinna pojawić się w Porcie Gdańsk. Jak dodał Królikowski, w Gdańsku statek będzie przygotowany do pełnienia obowiązków dla wewnętrznego zleceniodawcy, którym jest Lotos Petrobaltic, oraz na rynek frachtowy.

TSM obsługuje także inne jednostki Lotos Petrobaltic: holownik Bazalt, statek typu PSV Sylur, mały holownik Kambr, załogowca Aphrodite I i tankowiec Icarus III.

Bazalt II to jednostka typu AHTS (ang. Anchor Handling Tug / Supply vessel), czyli holownik dostosowany do prac przy inwestycjach offshore. Jednostka – podobnie jak będący częścią floty Lotos Petrobaltic Bazalt – pływa pod flagą St. Vincent i Grenadyny. Bazalt II ma 69 metrów długości, jego całkowity tonaż wynosi 2327 ton i powstał w 2002 roku.

Poprzednim właścicielem statku była singapurska spółka Swire Pacific Offshore (SPO) – pod jej zarządem jednostka nosiła nazwę Pacific Warden.

Lotos Petrobaltic oficjalnie nie potwierdził jeszcze zakupu jednostki.

Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.