• <

Kolej to mało. PGE przeładowuje węgiel na ciężarówki

gm

09.08.2022 14:45
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Kolej to mało. PGE przeładowuje węgiel na ciężarówki

Partnerzy portalu

Kolej to mało. PGE przeładowuje węgiel na ciężarówki - GospodarkaMorska.pl

Aby zdążyć zgromadzić odpowiednie zasoby przed sezonem zimowym, PGE zdecydowało, że węgiel do Elektrowni Dolna Odra pojedzie także ciężarówkami.

PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna (PGE GiEK) chce przyspieszyć dostawy węgla kamiennego do Elektrowni Dolna Odra. Spółka podała, że od 9 sierpnia surowiec będzie do zakładu dojeżdżał nie tylko koleją, jak dotychczas, ale również ciężarówkami. Koncern chce w ten sposób zgromadzić odpowiednie zapasy paliwa przed rozpoczęciem sezonu grzewczego.

Dostawy za pośrednictwem ciężarówek mają być przyjmowane w Elektrowni Dolna Odra w godzinach 6:00-21:30. Równolegle prowadzone będą bez zmian dostawy przy pomocy kolei.

PGE GiEK uspokaja także, że wszystkie elektrownie spółki działające na węgiel kamienny mają zakontraktowane wystarczające ilości węgla na najbliższy sezon zimowy.

"Zakontraktowany przez spółkę PGE Paliwa węgiel dla Elektrowni Dolna Odra pochodzi z krajowych kopalń Polskiej Grupy Górniczej oraz z importu. Nowe dostawy krajowego i importowanego węgla realizowane są w sposób ciągły – na bieżąco w portach w Świnoujściu i w Szczecinie rozładowywane są kolejne transporty"- podało w komunikacie PGE GiEK.

Fot. Depositphotosokmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.