• <
escort_980x120_gif_2020

Białucha, która utknęła w Sekwanie, zostanie przeniesiona do śluzy z wodą morską

gm

09.08.2022 15:01 Źródło: PAP
Strona główna Ekologia Morska, Rybołówstwo Białucha, która utknęła w Sekwanie, zostanie przeniesiona do śluzy z wodą morską

Partnerzy portalu

Białucha, która utknęła w Sekwanie, zostanie przeniesiona do śluzy z wodą morską - GospodarkaMorska.pl
Fot. Sea Shepherd France

Białucha arktyczna, która od tygodnia uwięziona jest w Sekwanie, zostanie przeniesiona do śluzy ze słoną wodą w pobliżu morza – poinformowała we wtorek organizacja broniąca środowiska morskiego Sea Shepherd France.

Lokalna prefektura podała, że operacja przeniesienia walenia zostanie podjęta we wtorek wieczorem.

Niedożywiona białucha została po raz pierwszy zauważona w Sekwanie w zeszłym tygodniu. Białuchy zwykle pływają w wodach arktycznych. Nie wiadomo, dlaczego zwierzę wpłynęło do Sekwany.

Transport 4-metrowego wieloryba niesie ze sobą ryzyko, Sea Shepherd podkreśla jednak, że zwierzę nie może dłużej przebywać w ciepłej, słodkiej wodzie rzeki.

Szefowa Sea Shepherd na Francję Lamya Essemlali wyjaśniła, że przeniesienie walenia, który prawdopodobnie jest chory, do słonej wody pozwoli na podjęcie leczenia.

Wcześniejsze próby karmienia białuchy żywymi pstrągami nie powiodły się, chociaż lokalne władze poinformowały, że wykazała ona oznaki poprawy po otrzymaniu witamin i antybiotyków.

Pod koniec maja ciężko chora orka przepłynęła dziesiątki kilometrów w górę Sekwany i zmarła po nieudanych próbach sprowadzenia jej z powrotem do morza.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.