• <
nauta_2024

Ireneusz Zyska o współpracy w zakresie morskiej energetyki wiatrowej

30.10.2020 11:26 Źródło: Ministerstwo Klimatu
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Ireneusz Zyska o współpracy w zakresie morskiej energetyki wiatrowej

Partnerzy portalu

Ireneusz Zyska o współpracy w zakresie morskiej energetyki wiatrowej - GospodarkaMorska.pl
fot. pixabay

Realizacja współpracy w zakresie morskiej energetyki wiatrowej w Polsce – Polish Offshore Wind Sector Deal to główny temat wideokonferencji z koordynatorami grup roboczych utworzonych w ramach realizacji deklaracji współpracy na rzecz rozwoju morskich farm wiatrowych w Polsce. W wydarzeniu, które odbyło się 29 października 2020 r. udział wziął wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska.

Pełnomocnik rządu ds. OZE podkreślił, że postępują prace nad przyjęciem projektu ustawy o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych. Wskazał także, że niezwykle ważna jest współpraca rządu z przedstawicielami sektora, obecnymi i przyszłymi inwestorami i deweloperami oraz z przedsiębiorcami odpowiedzialnymi za łańcuch dostaw, którzy będą zaangażowani w przygotowanie, dostawy, realizację i eksploatację morskich farm wiatrowych.

- Realizacja współpracy w zakresie morskiej energetyki wiatrowej będzie się odbywać poprzez aktywne uczestnictwo w powołanych grupach roboczych, które odpowiedzialne będą za wypracowanie, umowy sektorowej „Polish Offshore Wind Sector Deal”, z uwzględnieniem interesów, praw i obowiązków uczestników porozumienia sektorowego – powiedział.

Wiceminister dodał również, że najważniejszym celem projektu jest wypracowanie, podpisanie i realizacja umowy sektorowej, która będzie nie tylko akceptowalna przez wszystkich interesariuszy, ale będzie także motywacją do rozwoju morskiej energetyki wiatrowej.

- Chcemy wypracować dokument, który nie tylko będzie wyrażał intencję stron naszego Porozumienia, ale stworzy perspektywę realizacji tych zamierzeń inwestycyjnych w obszarze morskiej energetyki wiatrowej w perspektywie wieloletniej, długoterminowej, która będzie miała odzwierciedlenie w tym co się będzie działo w naszym kraju – zaznaczył.


Gospodarka Morska
fot. MK
etmal_790x120_gif_2020
Tagi:
offshore

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.