• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Import USA gwałtownie rośnie. Detaliści panicznie magazynują towary z powodu pandemii

PMK

28.09.2020 10:00
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Import USA gwałtownie rośnie. Detaliści panicznie magazynują towary z powodu pandemii

Partnerzy portalu

Import USA gwałtownie rośnie. Detaliści panicznie magazynują towary z powodu pandemii - GospodarkaMorska.pl
Port Long Beach

Producent gier planszowych Exploding Kittens i Throw Throw Burrito z Los Angeles zamówił 1 milion dodatkowych sztuk w swojej fabryce w Chinach w nadziei, że koronawirus nie zrujnuje jego świątecznych sprzedaży.

Dostawcy i detaliści w USA odbudowują wyczerpane zapasy i walczą z niepewnością, gromadząc zapasy towarów pandemicznych, takich jak zabawki, lodówki, meble domowe i alkohol.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy „zaczęłam jak najszybciej sprowadzać gry z Chin” - powiedziała Carly McGinnis, dyrektor operacyjny w Exploding Kittens.

Import z USA skoczył o 5,9% do rekordowego poziomu w sierpniu, co jest pierwszym wzrostem rok do roku od września 2019 r. Import sprzętu gospodarstwa domowego wzrósł o 79,7%, a import mebli wzrósł o 38,1%, napędzany zamówieniami od sprzedawców detalicznych, takich jak IKEA i Target.

Port w Los Angeles, najbardziej ruchliwy port morski w USA, wyładował w sierpniu tysiące kontenerów z siedmiu nieplanowanych statków towarowych.

Wojna handlowa prezydenta Donalda Trumpa z Chinami sprawia, że import jest droższy, ale sprzedawcy detaliczni twierdzą, że nie chcą ryzykować wyczerpania towarów, jeśli infekcja COVID-19 ponownie zniszczy łańcuchy dostaw.

Detalista z Chicago, Abt Electronics, kupuje markowe lodówki od dostawców z krajów takich jak Korea Południowa i buduje zapasy płaskich telewizorów.

Producenci urządzeń nadal nadrabiają zaległości w związku z zamknięciami fabryk na początku tego roku, powiedział współprzewodniczący Mike Abt, który przewozi około 20% więcej tych artykułów niż w zeszłym roku.

W porcie obsługującym większy obszar Nowego Jorku, dostawy związane z IKEA wzrosły o 380%, podczas gdy dla producenta alkoholi Diageo i grupy kosmetycznej L'Oreal wzrosły odpowiednio o 91% i 25,5%, powiedział Panjiva. IKEA, Target, Diageo i L'Oreal nie odpowiedziały od razu na prośby o komentarz.

Oferta świąteczna w Walmart obejmuje wiecznie zielone produkty dla kupujących w domu: odzież wypoczynkową, grille ogrodowe, legowiska dla zwierząt, laptopy i sprzęt do ćwiczeń. Największy na świecie sprzedawca detaliczny nie odpowiedział od razu na pytanie o szczegóły strategii importowej.

Wielu dużych sprzedawców detalicznych rozpoczyna świąteczne promocje przed Halloween, aby zabezpieczyć się przed kryzysem, które mogą spowodować, że konsumenci zamkną swoje portfele.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.