• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Zielony ład w Szczecinie, a gospodarka. Przedsiębiorcy będą dyskutować o energetyce

28.09.2020 10:05 Źródło: Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie
Strona główna Edukacja Morska, Nauka, Szkoły Morskie, Praca na Morzu Zielony ład w Szczecinie, a gospodarka. Przedsiębiorcy będą dyskutować o energetyce

Partnerzy portalu

Zielony ład w Szczecinie, a gospodarka. Przedsiębiorcy będą dyskutować o energetyce  - GospodarkaMorska.pl
fot. mat. prasowe

Już w najbliższy czwartek Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie będzie współorganizatorem kolejnego wydarzenia, którego celem jest edukowanie przedsiębiorców w zakresie ekologii i energetyki. Przed nami polsko-niemiecka konferencja energetyczna „Zielony ład i skutki dla regionu metropolitalnego Szczecina”. W ramach wydarzenia odbędzie się szereg prelekcji, dyskusja oraz networking.

Północna Izba Gospodarcza stawia sobie za cel informowanie przedsiębiorców o konieczności ekologicznego prowadzenia swojej działalności gospodarczej. To ważne, bo w nowej perspektywie unijnej bycie „zielonym” będzie się opłacało. Zauważamy, że nasi przedsiębiorcy są zainteresowani odnawialnymi źródłami energii, fotowoltaiką, oszczędzaniem wody. To trend ekologiczny i ekonomiczny, bo wszyscy chcemy płacić mniej, gdy firmy liczą straty w obliczu pandemii koronawirusa – wyjaśnia Prezes Północnej Izby Gospodarczej Jarosław Tarczyński. Wydarzenie odbędzie się 1 października. Trwają zapisy.

Zielony Ład w gospodarce. Przedsiębiorcy, samorządowcy i naukowcy będą dyskutować o ekonomii, ekologii i energetyce

To kolejna polsko-niemiecka inicjatywa, której celem jest przekazywanie przedsiębiorcom dobrych praktyk z zakresu ekonomii, ekologii i energetyki. Konferencja, którą Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie organizowała w sierpniu okazała się dużym sukcesem. Teraz czas na zagadnienie jeszcze bardziej szczegółowe. Wszystkie państwa członkowskie UE przyjęły 22 maja 2019 r. przepisy unijne dotyczące reformy europejskiej polityki energetycznej i są obecnie w trakcie wdrażania nowych wymogów Zielonego Ładu. Dzięki tej nowej strategii wzrostu gospodarka powinna stać się neutralna dla klimatu do roku 2050. Celem konferencji jest przybliżenie wymagań UE dla regionu po obu stronach Odry, zapoznanie się z aktualną sytuacją w zakresie bezpiecznych dostaw energii oraz wspólne omówienie możliwości realizacji wymagań UE w regionie metropolitalnym Szczecina.

- Nasze zaproszenie przyjął szereg firm zarówno z Polski, Niemiec jak i Czech i w tym międzynarodowym gronie będziemy dyskutowali o zielonym ładzie oraz ekologii i energetyce. Będą rozmaici prelegenci, przedsiębiorcy, europarlamentarzyści, samorządowcy. Głównym tematem będzie wymiana gospodarcza w ramach green dealu, a kolejną sprawą partnerstwo międzynarodowe wzmocnione czasem pandemii koronawirusa. Chcemy zacieśniać współpracę, pandemia pokazała nam jak bardzo potrzebna nam korelacja na wszystkich płaszczyznach – mówi dyrektor biura Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie Piotr Wolny.

Ponadto konferencja daje możliwość wymiany pomysłów w obszarze tematycznym efektywności energetycznej, energii odnawialnych, geotermii, rozwiązań dotyczących zaopatrywania w energię cieplną poszczególnych kawartałów mieszkaniowych lub przemysłowych i elektromobilności w celu realizacji wspólnych projektów.
 
Dlaczego przedsiębiorcy z Polski i Niemiec powinni współpracować? „Granica jest tylko na papierze”

Czwartkowa konferencja i udział w nich przedsiębiorców z Pomorza Zachodniego i Niemiec jest doskonałym dowodem na to, że współpraca gospodarcza na pograniczu powinna być jak najszersza, bo przynosi obopólne korzyści:  - Od lat nie ma granicy między Polską, a Niemcami. To granica tylko na papierze. Tworzymy Euroregion Pomerania, współpracujemy z Izbami z pogranicza realizując kolejne, bardzo interesujące pomysły jak np. konferencja dotycząca zrównoważonego rozwoju w naszym euroregionie. Planujemy kolejne inicjatywy oraz projekty o charakterze transgranicznym. Jestem przekonany, że większość naszych przedsiębiorców docenia jak istotne jest informowanie o ekologicznych rozwiązaniach, które mogą być stosowane również w ich firmach. Nasze pomysły będą nabierać nie tylko formuły konferencji i spotkać, ale być może także wizyt studyjnych czy wyjazdów zagranicznych. Pomysłów jest wiele, ale ich realizacja jest w dużej mierze uzależniona od sytuacji międzynarodowej. Chcielibyśmy przeprowadzić wiele projektów i patrzymy na nową perspektywę unijną z dużą nadzieją – mówi dr Piotr Wolny, dyrektor biura Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.
  

Wydarzenie jest organizowane przez Izby Przemysłowo-Handlowe Neubrandenburga i Wschodniej Brandenburgii we Frankfurcie nad Odrą oraz dalszych partnerów.

Udział w konferencji jest bezpłatny. Początek o godzinie 10:00 w Hotelu Novotel.  

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.