• <

Kolejne inwestycje UMS dla zapewnienia bezpiecznej żeglugi

28.09.2020 10:35 Źródło: Urząd Morski w Szczecinie
Strona główna Marynarka Wojenna, Bezpieczeństwo Morskie, Ratownictwo Kolejne inwestycje UMS dla zapewnienia bezpiecznej żeglugi

Partnerzy portalu

Kolejne inwestycje UMS dla zapewnienia bezpiecznej żeglugi - GospodarkaMorska.pl
fot. ums.gov.pl

Jednym z głównych zadań Urzędu Morskiego w Szczecinie jest zapewnienie bezpiecznej żeglugi na obszarze będącym w kompetencji Dyrektora Urzędu. Wraz z początkiem roku w służbie pojawiły się nowe jednostki inspekcyjne typu RIB (Rigid Inflatable Boat) czyli łodzie pontonowe ze sztywnym dnem.

Tego typu motorówki charakteryzują się dużą dzielnością morską, są szybkie i zwrotne, a ich stosunkowo niewielkie zanurzenie pozwala poruszać się na płytszych akwenach. Nowe jednostki służą do kontroli oznakowania nawigacyjnego, inspekcji i kontroli akwenów oraz współdziałania z innymi służbami w akcjach ratowniczych.

Jednostki Urzędu Morskiego w Szczecinie powstały dzięki wsparciu środków unijnych w ramach projektu pn. „Zakup jednostek pływających służących poprawie bezpieczeństwa na obszarze właściwości terytorialnej Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie”. Projekt uzyskał aż 85% wsparcie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020.


Gospodarka Morska
fot. ums.gov.pl

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.