• <
ALFA_LAVAL_TOP_2021

Holenderski potentat z branży offshore zwolni kolejnych pracowników

Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Holenderski potentat z branży offshore zwolni kolejnych pracowników
Holenderski potentat z branży offshore zwolni kolejnych pracowników - GospodarkaMorska.pl
Royal IHC

PMK

13.11.2020 Źródło: własne

Holenderski dostawca usług i statków offshore Royal IHC zdecydował się na reorganizację zgodnie z „realistycznymi ambicjami dotyczącymi obrotów”. Oznacza to, że około 300 miejsc pracy zostanie usuniętych w Holandii i drugie tyle w innych lokalizacjach.

Aby powrócić do rentowności po przejęciu go przez konsorcjum branżowe i zapewnić mu zrównoważoną przyszłość, Royal IHC powiedział w czwartek, że powraca do swojej podstawowej działalności na rynku pogłębiania i rynku offshore.

Ponadto wielkość organizacji zostanie dostosowana do przewidywanych obrotów w nadchodzących latach. W wyniku tych zmian w najbliższych miesiącach w Holandii zostanie usuniętych około 300 miejsc pracy.

Podobna liczba zwolnień będzie miała miejsce w różnych biurach poza Holandią. Dotyczy to głównie stanowisk kierowniczych i biurowych.

Prezes Royal IHC, Gerben Eggink, powiedział: - To bardzo bolesne, że musimy teraz pożegnać się z niektórymi z tych kolegów. Jestem jednak przekonany, że biorąc pod uwagę ich własne cechy i wskazówki, które im zapewniamy, z powodzeniem znajdą nową pracę.

- Ponieważ obecnie dostosowujemy organizację do spodziewanych obrotów i konstruujemy firmę w taki sposób, abyśmy mogli skutecznie i elastycznie reagować na ruchy rynkowe, IHC może nadal pełnić swoją wiodącą rolę w holenderskim przemyśle morskim. W ten sposób utrzymamy wyjątkową i wysokiej jakości technologię i wiedzę w Holandii – dodaj.

Firma zapowiedziała, że skoncentruje się na swojej podstawowej działalności na rynku pogłębiania i rynku offshore. Ponadto działalność na (mokrym) rynku wydobywczym i obronnym została uznana za potencjalną działalność podstawową, dającą możliwości dalszego rozwoju.

Z drugiej strony, inne działania i jednostki biznesowe zostaną zbyte, a kluczowym celem będzie utrzymanie miejsc pracy.

Biorąc pod uwagę globalną sytuację gospodarczą, Royal IHC powiedział, że portfel zamówień o wartości 600-700 mln euro jest realistycznym punktem wyjścia. Royal IHC powiedział, że zmiany organizacyjne, redukcja liczby pracowników i wycofywanie się z pracy na zasadzie warunkowej to wszystkie niezbędne kroki w tym procesie.

Firma zauważyła również, że uzgodniła ze związkami odpowiedni plan zwolnień.

Po utworzeniu nowej struktury organizacyjnej i stworzeniu warunków do zrównoważonej przyszłości, Przewodniczący Rady Nadzorczej Jaap Huijskes ustąpił ze stanowiska.

Komisarz Menno Snel objął stanowisko Przewodniczącego Rady Nadzorczej od 1 listopada.

Źródło:
własne

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 28060,00 $ tona 1,15% 9 kwi
 Cynk 2807,00 $ tona -0,71% 9 kwi
 Aluminium 2250,00 $ tona -0,75% 9 kwi
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.