Niemiecki armator kontenerowy, Hapag-Lloyd, zwiększył swoją prognozę zysków, dzięki lepszemu niż się spodziewano czwartemu kwartałowi.
Firma teraz oczekuje zysku EBITDA na poziomie 2,7 mld euro i EBIT na poziomie 1,35 mld euro.
- Również w czwartym kwartale popyt rynkowy na przewóz kontenerów był nadal zaskakująco duży i wszystkie dostępne statki są obecnie w służbie. Ponadto jesteśmy na dobrej drodze do oszczędności kosztów dzięki naszemu programowi ochrony wydajności. W tych okolicznościach wyniki bieżącego roku obrotowego będą wyższe od naszych wcześniejszych prognoz. W świetle globalnej pandemii będziemy nadal uważnie obserwować bezpieczeństwo i dobre samopoczucie naszych pracowników, a także łańcuchy dostaw naszych klientów – skomentował dyrektor generalny Hapag-Lloyd, Rolf Habben Jansen.
Hapag-Lloyd spodziewa się, że audytowane dane finansowe 2020 zostaną opublikowane 18 marca 2021 r.
Obecnie firma dysponuje flotą 234 nowoczesnych kontenerowców o zdolności przewozowej 1,7 mln TEU. Jego całkowita ładowność wynosi około 2,7 miliona TEU.
Kongres Polskie Porty 2030+. Relacja LIVE dzień 2.
IMO ewakuuje marynarzy, którzy utknęli w cieśninie Ormuz
Prezesi portów: inwestycje pod kątem militarnym szansą na dodatkowy budżet
Eksperci: skutki gospodarcze brexitu były negatywne, ale bez załamania
10 lat od pierwszej komercyjnej dostawy do Terminala LNG w Świnoujściu
Ocean Network Express uruchamia połączenie kontenerowe z zawinięciami do Gdańska i Gdyni