• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Seaspan zamówił pięć kontenerowców o ładowności 12,200 tys. TEU

PMK

09.12.2020 16:00 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Seaspan zamówił pięć kontenerowców o ładowności 12,200 tys. TEU

Partnerzy portalu

Seaspan zamówił pięć kontenerowców o ładowności 12,200 tys. TEU - GospodarkaMorska.pl
Seaspan

Hongkoński armator kontenerowy, Seaspan Corporation, rozpoczął zakup pięciu kontenerowców o ładowności 12,2 tys. TEU. Jednostki po dostawie zostaną wyczarterowane na 18 lat.

Firma spodziewa się, że transakcja doda około 910 milionów USD zakontraktowanych przepływów pieniężnych w okresie czarteru.

Seaspan planuje sfinansować zamówienie za pomocą dodatkowych pożyczek oraz gotówki.

- Wykorzystanie dyskretnej okazji do nowej budowy w celu zaspokojenia potrzeb klientów i osiągnięcia zamierzonych zwrotów to wynik korzystny dla wszystkich. Razem z naszym cennym klientem byliśmy w stanie opracować korzystne dla obu stron rozwiązania biznesowe, dodając jednocześnie statki o wysokiej wartości do naszej floty i rozszerzając naszą zakontraktowaną bazę przychodów - powiedział Bing Chen, prezes, prezes i dyrektor generalny Seaspan.

Dotąd nie ujawniono ani tożsamości klienta ani stoczni, która wybuduje kontenerowce. To jedno z nielicznych zamówień na ten typ jednostek w tym roku. Popyt na ich budowę spadł bowiem z powodu pandemii koronawirusa.

Najczęściej budowanymi jednostkami w tym  segmencie są feedery oraz  największe megakontenerowce. Obecnie w budowie znajduje się 182 statków pierwszego typu oraz 52 megakontenerowce o łącznej nośności 1,1 mln dwt.

Flota Seaspan składa się obecnie z 127 kontenerowców o łącznej ładowności 1,073,00 TEU.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.