9 grudnia w krwiobusie przed AMS studenci Akademii Morskiej w Szczecinie zorganizowali Dzień Krwiodawcy.
Centra krwiodawstwa w całym kraju apelują o oddawanie krwi, której w czasie epidemii brakuje szczególnie. W przestrzeni publicznej dużo mówi się o potrzebie oddawania osocza - szczególnie ozdrowieńców Covid-19, które pomaga w leczeniu chorych.
- Nie zapominamy również o potrzebie oddawania krwi. W dobie epidemii postanowiliśmy nie rezygnować z organizacji akcji wśród studentów i pracowników AMS - mówi Dawid Stanek z Wydziału Mechanicznego, przewodniczący Koła Ligi Morskiej i Rzecznej, organizator akcji.
W środowym wydarzeniu udział wzięły 53 osoby (zgłosiło się ok 60), łącznie oddając blisko 25 litrów krwi.
Studentów wsparli pracownicy AMS, w tym ich nauczyciele: dr inż. Agnieszka Deja, opiekun Koła Ligi Morskiej i Rzecznej, a także dr inż. Marcin Szczepanek, prodziekan ds. kształcenia Wydziału Mechanicznego AMS.
Włoski lodołamacz pobił rekord na biegunie południowym
Już w marcu startuje międzynarodowa konferencja pt. Marine Green Propulsion Solutions
Wydano ostrzeżenie przed sztormem na Bałtyku
Na Politechnice Gdańskiej opracowano fotokatalityczne materiały, które oczyszczą wodę i powietrze
Muzealna droga ORP Sokół. Początek nowego etapu życia okrętu
Góra lodowa kolosalna jak Londyn oderwała się od szelfu na Antarktydzie