• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Akademia Marynarki Wojennej pozyskała 26 komputerów dla dzieci do nauki zdalnej

07.12.2020 11:39 Źródło: Akademia Marynarki Wojennej im. Bohaterów Westerplatte
Strona główna Edukacja Morska, Nauka Morska Akademia Marynarki Wojennej pozyskała 26 komputerów dla dzieci do nauki zdalnej

Partnerzy portalu

Akademia Marynarki Wojennej pozyskała 26 komputerów dla dzieci do nauki zdalnej - GospodarkaMorska.pl
fot. Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni

Akademia Marynarki Wojennej pozyskała 26 komputerów od Stowarzyszenia Talent. Wszystko w ramach akcji „Zbiórka komputerów dla dzieci w walce z COVID-19”, którą uczelnia rozpoczęła już na początku pandemii. W ten sposób zbierany jest używany sprzęt komputerowy, który w Laboratorium Podstaw Techniki AMW przechodzi czyszczenie, serwis i często jest wzbogacany  np. w dodatkową pamięć RAM. Tak przygotowane komputery trafiają do potrzebujących dzieci, aby mogły prowadzić naukę zdalną.

Wiele dzieci nie posiada w domu urządzeń umożliwiających wykonywanie zadań szkolnych. Dlatego powstał pomysł pomocy młodym uczniom. Darczyńcami komputerów są najczęściej osoby prywatne, ale tym razem udało się pozyskać jednorazowo więcej komputerów dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Talent.

Akademia Marynarki Wojennej do tej pory przekazała 19 komputerów potrzebującym dzieciom. Część z pozyskanych od Stowarzyszenia Talent jest już po przeglądzie i przygotowana do przekazania. Niestety potrzebujących jest dużo więcej niż przekazywanych przez darczyńców komputerów. Uczelnia cały czas prowadzi akcję zbiórki używanych komputerów. Szanowni Państwo możecie wesprzeć nas również w naturze. Może posiadają Państwo części i osprzęt ze starszych komputerów:

•         kości pamięci konkretnie RAM 2GB DDR2 SODIMM PC2

•         dyski HDD 2,5” typu SATA o pojemności nie mniejszej niż 250 GB

•         kamerki internetowe USB z mikrofonami, mikrofony USB

•         Myszki USB, Torby na laptopy 15”.

Stowarzyszenie Talent to organizacja pozarządowa, która funkcjonuje w Gdyni od 2005 roku. Realizuje działania wspierające rozwój dzieci oraz młodzieży w dziedzinie informatyki. Tu warto zaznaczyć, że prezesem Stowarzyszenia Talent jest Ryszard Szubartowski, absolwent wydziału cybernetyki w Wojskowej Akademii Technicznej i były pracownik naukowo-dydaktyczny Akademii Marynarki Wojennej.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.