• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Gdańsk. Tunel pod Martwą Wisłą zostanie zamknięty w nocy z soboty na niedzielę

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Gdańsk. Tunel pod Martwą Wisłą zostanie zamknięty w nocy z soboty na niedzielę

Partnerzy portalu

fot. Karol Stańczak/GZDiZ

W nocy z soboty na niedzielę zamknięty zostanie tunel pod Martwą Wisłą w Gdańsku. W tym czasie będą prowadzone tam prace serwisowe - poinformował GZDiZ.

W nocy z soboty na niedzielę zamknięte będą obie nitki tunelu pod Martwą Wisłą. "Zamknięcie nastąpi w sobotę o godz. 22, otwarcie w niedzielę o godz. 6" - poinformował rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni Patryk Rosiński.

Podał, że podczas zamknięcia tunelu umyte zostaną drzwi przejść poprzecznych, punkty SOS, czujniki, kamery wjazdowe i przejazdowe, oczyszczone zostanie także oświetlenie ewakuacyjne.

Ponadto serwis swoim zakresem obejmie przegląd i konserwację przepompowni tunelowych oraz lamp oświetlenia przejazdowego.

Kierowcy na czas zamknięcia tunelu będą mogli skorzystać z objazdu ulicami: Marynarki Polskiej, Jana z Kolna, Wały Jagiellońskie, Podwale Przedmiejskie i Elbląska.

Tunel pod Martwą Wisłą jest częścią Trasy Słowackiego, łączącej gdańskie lotnisko z portem morskim. Pozwala na pokierowanie ruchem ciężarówek tak, by omijały one ścisłe centrum Gdańska. Tunel został oddany do użytku w kwietniu 2016 r. Ma 1,4 km długości.

pm/ itm/

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.