• <
Baltexpo2023_duży

Gaz-System podpisał umowę z SEA Global na eksploatację Baltic Pipe

kw

08.06.2023 12:15
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Gaz-System podpisał umowę z SEA Global na eksploatację Baltic Pipe

Partnerzy portalu

Fot. Gaz-System

Spółka podpisała z firmą SEA Global umowę na nadzór i wsparcie techniczne działań eksploatacyjnych prowadzonych na gazociągu podmorskim łączącym systemy gazowe Polski i Danii. Utrzymanie tej infrastruktury w odpowiednim stanie technicznym zapewnia ciągłość dostaw gazu do Polski ze źródeł norweskich.

Podpisana umowa będzie obowiązywać przez 5 lat, a działania związane z realizacją kontraktu będą wykonywane z kilku lokalizacji. Wybrany wykonawca posiada wieloletnie doświadczenie w projektowaniu i zarządzaniu gazociągami podmorskimi, SEA Global będzie odpowiedzialny m.in. za ocenę techniczną gazociągu, prowadzenie analiz numerycznych oraz doradztwo w prowadzeniu prac eksploatacyjnych.

Dodatkowo pracownicy Gaz-System mają zapewnione niezbędne szkolenia kompetencyjne z obszaru zarządzania integralnością gazociągu, inspekcji, oceny stanu oraz analizy ryzyka.

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A. to firma strategiczna dla polskiej gospodarki i bezpieczeństwa energetycznego, odpowiedzialna za przesył gazu ziemnego. Właścicielem 100 proc. akcji spółki jest Skarb Państwa. Gaz-System zarządza najważniejszymi gazociągami w Polsce i podmorskim gazociągiem Baltic Pipe. Jest także właścicielem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu. 

Więcej informacji o projekcie Baltic Pipe można znaleźć na stronie internetowej www.baltic-pipe.pl oraz na https://twitter.com/BalticPipe_PLetmal_790x120_gif_2020
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.