• <
gryfia_70lat

DP World pozyskał większościowy udział w UNICO Logistics

OMK

29.07.2020 00:12
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski DP World pozyskał większościowy udział w UNICO Logistics

Partnerzy portalu

DP World pozyskał większościowy udział w UNICO Logistics - GospodarkaMorska.pl

Firma DP World z siedzibą w Dubaju poinformowała, że ​​nabyła 60% udziałów w południowokoreańskiej spółce UNICO Logistics. Oczekuje się, że transakcja, z zastrzeżeniem zgody organów regulacyjnych, zostanie zamknięta w czwartym kwartale 2020 roku.

Założona w 2002 roku przez H.J. Parka z siedzibą w Korei Południowej, UNICO jest jednym z największych niezależnych przewoźników NVOCC (Non-Vessel Operating Common Carrier) w Korei Południowej, z globalnym zasięgiem 25 filii w 20 krajach. Specjalista ds. transportu multimodalnego ma silną pozycję na rynku transkontynentalnych kolejowych przewozów towarowych między Azją Wschodnią i Azją Środkową a Rosją, w szczególności na Kolei Transsyberyjskiej (TSR) i Kolei Trans China (TCR).

Sultan Ahmed Bin Sulayem, prezes i dyrektor generalny grupy DP World, powiedział: - Wizją DP World jest zostanie wiodącym dostawcą kompleksowych rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw. Dzięki integracji Unico z naszą światową siecią będziemy mogli oferować lepsze usługi naszych klientów w Korei Południowej i poza nią. Te nowe usługi dodatkowo wzmacniają nasze możliwości logistyczne, które łączymy z naszymi usługami morskimi oraz światową siecią portów i terminali.

HJ Park, prezes i dyrektor generalny UNICO Logistics powiedział: - UNICO osiągnęło znaczący wzrost na przestrzeni lat i jesteśmy dumni z naszego sukcesu, ale wierzymy, że partnerstwo z DP World pozwoli nam przenieść biznes na następny etap rozwoju.

Partnerzy portalu

waltoria_390x100_2022
port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.