• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

DP World niepewne przyszłości z powodu spadku przeładunków

PMK

27.07.2020 23:11
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski DP World niepewne przyszłości z powodu spadku przeładunków

Partnerzy portalu

DP World niepewne przyszłości z powodu spadku przeładunków - GospodarkaMorska.pl

Światowy operator portowy DP World odnotował spadek wolumenów kontenerów w drugim kwartale o 8,8%, ostrzegając w poniedziałek, że perspektywy rynkowe pozostają niepewne.

Pandemia koronawirusa doprowadziła do zamknięcia fabryk na całym świecie na wiele miesięcy, zakłócając dostawy i globalne łańcuchy dostaw, podczas gdy niektóre miasta ponownie wprowadzają ograniczenia po niedawnym wzroście liczby infekcji.

Dubajskie przedsiębiorstwo państwowe, które obsługuje również zaplecze logistyczne, obsłużyło w drugim kwartale 16,7 mln kontenerów transportowych, w porównaniu z 18,3 mln rok wcześniej.

Największy kwartalny spadek odnotowano w regionie Azji i Pacyfiku oraz na subkontynencie indyjskim, gdzie wolumeny spadły o 12,2% do 7,2 miliona kontenerów.

- Ogólnie rzecz biorąc, cieszymy się, że nasza firma osiągnęła lepsze wyniki niż oczekiwano i chociaż perspektywy są nadal niepewne, jesteśmy pozytywnie nastawieni do średnio- i długoterminowych wyników w branży - powiedział w oświadczeniu prezes DP World, Sultan Ahmed bin Sulayem.

Wolumeny obsłużone w pierwszych sześciu miesiącach roku spadły o 5,3% do 33,8 miliona kontenerów.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.