Zarząd Portu Morskiego Kołobrzeg poinformował, że w trzecim kwartale 2023 przeładowano w porcie ponad 73 tysiące ton ładunków, czyli o około 1/3 więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Duży wzrost przeładunków przypadł na zboże. Stanowi ono ponad 50% przeładunków wykonanych w trzecim kwartale bieżącego roku. Zboże wróciło do Kołobrzegu po prawie 3-miesięcznej przerwie związanej z ograniczeniem przeładunków ukraińskich plonów rolnych do kilku wybranych polskich portów. Port w Kołobrzegu został wtedy pominięty. Po powrocie ukraińskich zbóż do portu przeładowywano w nim ziarna kukurydzy, jak również jęczmień browarny.
Inne przeładowywane w trzecim kwartale w kołobrzeskim porcie ładunki to m.in. kłody drewniane, kruszywo, wapień, pellet i nawozy. Łącznie obsłużono w ciągu tych trzech miesięcy 30 statków towarowych, czyli o 11 więcej niż w trzecim kwartale 2022 roku.
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
Kongres Polskie Porty 2030+. Relacja LIVE dzień 2.
IMO ewakuuje marynarzy, którzy utknęli w cieśninie Ormuz
Prezesi portów: inwestycje pod kątem militarnym szansą na dodatkowy budżet
Eksperci: skutki gospodarcze brexitu były negatywne, ale bez załamania
10 lat od pierwszej komercyjnej dostawy do Terminala LNG w Świnoujściu
Ocean Network Express uruchamia połączenie kontenerowe z zawinięciami do Gdańska i Gdyni