• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

"Debata terminali". Rusza XI Edycja Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2023

rk

17.04.2023 09:54 Źródło: Forum FRACHT
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski "Debata terminali". Rusza XI Edycja Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2023

Partnerzy portalu

Forum FRACHT

W świetle sytuacji międzynarodowej nabiera on szczególnego znaczenia, także dla zapewnienia bezpieczeństwa łańcuchów dostaw. Podczas debaty terminali, która odbędzie się podczas XI Edycji Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2023, zostaną poruszone aktualne wyzwania związane z funkcjonowaniem korytarzy transportowych, międzynarodowych szlaków komunikacyjnych i łańcuchów dostaw oraz roli terminali we współczesnej wymianie handlowej.

XI Edycja Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2023 jest poświęcona rozwojowi tej formy przewozu ładunku z użyciem więcej niż jednej gałęzi transportu, będącej fundamentem systemu wsparcia logistycznego dla całej gospodarki. W świetle sytuacji międzynarodowej nabiera on szczególnego znaczenia, także dla zapewnienia bezpieczeństwa łańcuchów dostaw.

Uczestnicy debaty podzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie inwestowania w rozwój terminali i nowoczesne technologie podnoszące efektywność ich funkcjonowania. Istotną kwestią będzie także rola terminali w rozwiązywaniu problemów związanych z prawidłowym działaniem Korytarzy Solidarnościowych, tworzonych dla tranzytu ładunków eksportowanych przez Ukrainę. Transport intermodalny, ze względu na proekologiczny charakter, aspekty finansowe oraz stabilność łańcucha dostaw, jest obecnie najbardziej perspektywiczną metodą przewozu ładunków. W Polsce to jeden z najbardziej dynamicznie rozwijających się obszarów dostaw.

Więcej informacji na temat wydarzenia oraz rejestracja znajdują się TUTAJ.

Do debaty terminali zostali zaproszeni:
• Agnieszka Hipś, Prezes Zarządu Grupy CLIP
• Dmytro Kobzar, dyrektor generalny CTM – Container Terminal Mostyska;
• Hanna Jażdżyk, Prezes Zarządu PKP Cargo Terminale;
• Tomasz Mioduszewski, Dyrektor Zarządzający, METRANS (Polonia) Sp. z o.o.;
• Łukasz Izdebski, INFRA – Centrum Doradztwa;
• przedstawiciel zarządu terminala PKP Cargo International Ostrava – Paskov;
• Adam Żołnowski, Dyrektor Finansowy, Członek Zarządu, Baltic Hub;
Moderatorem spotkania będzie Marta Waldmann, Grupa Badawcza Logistyki, Łukasiewicz – Poznański Instytut Technologiczny.

W dalszej części Forum przewidziano debatę marszałków: „Transport i logistyka w strategii rozwoju regionów.” Panel dyskusyjny rozpocznie się o godz. 17.00.

Organizatorami Forum FRACHT (19 – 21 kwietnia br.) są: Międzynarodowe Stowarzyszenie Europa-Północ-Wschód (ENEIA) oraz Polsko-Ukraińska Izba Gospodarcza (PUIG). Forum odbędzie się w Swarzędzu (pierwszy dzień – 19 kwietnia) i Warszawie (20-21 kwietnia). Pierwszego dnia została zaplanowana także wizyta studyjna na największym w Polsce terminalu intermodalnym Grupy CLIP w podpoznańskim Swarzędzu. Uczestnicy dojadą bezpośrednio na terminal na pokładzie „Pociągu Retro” prowadzonego przez jedną z najnowocześniejszych lokomotyw elektrycznych. Kolejne dni to obrady merytoryczne w gronie ekspertów oraz zagranicznych gości, które odbędą się w Warszawie (Hotel Mercury Centrum).

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.