• <
nauta_2024

Damen zwodował dwa ekologiczne holowniki dla Portu Zeebrugge

PMK

13.08.2020 16:30
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Damen zwodował dwa ekologiczne holowniki dla Portu Zeebrugge

Partnerzy portalu

Damen zwodował dwa ekologiczne holowniki dla Portu Zeebrugge - GospodarkaMorska.pl
Damen/Boluda Towage Europe

Damen zwodował niedawno dwa 85-tonowe holowniki typu ASD 2813 dla firmy Boluda Towage Europe. Jednostki powstały w wietnamskiej stoczni Damen Song Cam Shipyard.

Oba holowniki, wybudowane zgodnie z normami emisji IMO Tier III, mają pracować w belgijskim porcie Port Zeebrugge. Jednostki otrzymają nazwy VB Bolero i VB Rumba i powiększą flotę Boludy do 81 holowników, które działają w Belgii, Holandii, Niemiec i Wielkiej Brytanii. Mają zostać dostarczone w grudniu 2020 roku.

Uważa się, że holowniki ASD 2813 są wysoce manewrowymi, wysokowydajnymi i przyjaznymi dla środowiska statkami o zaawansowanej konstrukcji. Dzięki swojej elastyczności operacyjnej, holowniki mogą być wykorzystywane do operacji cumowania w portach i terminalach, operacji eskortowania, operacji przeciwpożarowych, holowania przybrzeżnego i morskiego.

- Z przyjemnością współpracujemy z Boludą, budując i dostarczając dwa nowe holowniki ASD 2813 dla tego projektu. Jesteśmy przekonani, że te holowniki, w tym FIFI 1 i Damen Marine NOX Reduction System będą doskonałym dodatkiem do operacji floty Boluda Europe ”- powiedział Carlos Gonzalez Martin, kierownik sprzedaży firmy Damen na Europę Północną, Zachodnią i Południową.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024

Dziękujemy za wysłane grafiki.