• <
KONGSBERG_2023

Damen Engineering Gdańsk: sprostać wyzwaniom

ew

19.08.2020 09:39 Źródło: Damen

Partnerzy portalu

Damen Engineering Gdańsk: sprostać wyzwaniom - GospodarkaMorska.pl
fot. Damen

"Naszym piorytetem jest słuchanie klienta i wyjście naprzeciw jego oczekiwaniom" - Damen Engineering Gdansk jest zaangażowany w prace od powstania koncepcji, poprzez etap zatwierdzania dokumentacji u klienta i w towarzystwie klasyfikacyjnym, aż do momentu dostarczenia gotowego produktu, który usatysfakcjonuje inwestora.

Pracownicy Damen Engineering Gdańsk już dziś skupiają się na sprostaniu wyzwaniom przyszłości. Jak mówią członkowie zespołu operacyjnego DEGd: "Staramy się znaleźć takie rozwiązania techniczne, które połączą w sobie funkcjonalność, bezpieczeństwo, a także zarówno potrzeby, jak i wymogi estetyczne klienta, mając przy okazji na uwadze dbałość o środowisko".

Damen Engineering Gdańsk to centrum kompetencyjne w zakresie inżynierii na zamówienie, projektowania prototypowych jednostek pływających ukierunkowanych na optymalizację ich wydajności i funkcjonalności operacyjnej. Jako część  „rodziny Damen” posiadającej prawie stuletnie doświadczenie w branży budowy statków, mamy szansę uczestniczenia w ambitnych i innowacyjnych projektach proponujących nowoczesne rozwiązania techniczne.

Spółka Damen Engineering Gdansk rozpoczęła swoją działalność 7 lat temu z 18 pracownikami na „pokładzie”. Od tego czasu dynamicznie rozwijają swoje kompetencje, umiejętności i wiedzę. Dzięki temu, portfolio projektów realizowanych w 2019 roku pozwoliło firmie na zwiększenie stanu zatrudnienia do 150 osób. Jak mówią przedstawiciele gdańskiego Damena: "Nasi eksperci specjalizują się w dziedzinach: stateczności, konstrukcji i wytrzymałości kadłuba, wyposażenia wnętrza, wyposażenia pokładu, siłowniach oraz systemach energetycznych i napędowych, HVAC, elektryce i automatyce, a także radionawigacji. Chcąc precyzyjnie zarządzać  projektem, powołujemy „core team” składający się z certyfikowanych menadżerów i liderów technicznych. Ich zadaniem jest realizacja zadań według harmonogramu i założonego budżetu z zachowaniem najwyższej jakości dokumentacji. W 2018 roku rozwinęliśmy samodzielny dział zakupów. Specjaliści z tego obszaru dostarczają zespołom dane techniczne od dostawców oraz dokonują zakupów zgodnie z potrzebami projektu".

Inżynierowie z działu Design & Proposal w kooperacji z klientami oraz pracownikami z centrali w Holandii opracowują koncepcje nowych jednostek. Ścisła współpraca z inwestorem, podczas całego procesu, pozwala pracownikom szybko reagować na wszelkie zmiany i zapewnić, że zaproponowane rozwiązania w pełni zaspokoją jego potrzeby.  Dotychczasowe doświadczenia oraz posiadane zasoby pozwalają  dostarczać na czas produkt końcowy zadowalający zamawiającego i  pretendować do miana pioniera myśli inżynierskiej. 

Dzięki ambitnemu zespołowi z nieszablonowym podejściem do codziennych zadań, Damen Engineering Gdansk nieustannie się rozwija i opracowuje niecodzienne rozwiązania. Skutkuje to ciągłym ulepszaniem produktów, efektywną wymianą wiedzy i owocną współpracą w międzynarodowym środowisku.

etmal_790x120_gif_2020

Partnerzy portalu

EU_CERT_2024
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.