• <
nauta_2024

Damen Shipyards ogłasza nową gamę pogłębiarek ssących

sg

07.09.2022 15:48 Źródło: Damen Shipyards
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Damen Shipyards ogłasza nową gamę pogłębiarek ssących

Partnerzy portalu

Damen Shipyards ogłasza nową gamę pogłębiarek ssących - GospodarkaMorska.pl
Fot. Damen Shipyards

Damen pokazała projekt nowej wersji swojej pogłębiarki z popularnej serii Cutter Suction Dredger.

Serię Cutter Suction Dredger Damen wprowadził na rynek w 2004 roku. W ubiegłym roku zdecydowano o przemodelowaniu asortymentu, czego wynikiem jest nowa seria jednostek pływających. Choć wyglądają znajomo, to różnią się rozwiązaniami technologicznymi, zapewniającymi efektywność i bardziej zrównoważony rozwój – zapewnia Damen.

Większa produkcja i mniejszy dystans

Wszystkie elementy konstrukcyjne i komponenty nowej gamy CSD zostały poddane przeglądowi na podstawie opinii klientów firmy, a także wiedzy eksperckiej z całej Grupy Damen oraz jej dostawców. Zaawansowana seria pomp pogłębiarkowych zapewni zwiększoną produkcję i odległość rozładunku. Najnowsze CSD są też tak kompaktowe, jak to tylko możliwe, aby zredukować koszty transportu. Jednocześnie, dzięki maksymalizacji długości wysięgnika zachowano szerokość obrotu.

Wszystkie nowe modele można przewozić po drogach, a największy statek jest zoptymalizowany pod kątem holowania. Ponadto CSD zachowują wystarczająco dużo miejsca na konserwację, zarówno nad, jak i pod pokładem.

Maksimum efektywności

Inną cechą wpływającą na redukcję kosztów jest pojedynczy silnik (z wyjątkiem największej pogłębiarki z serii, która wyposażona jest w silnik pomocniczy). W każdym modelu montowany jest oddzielny agregat dostarczający energię elektryczną bez konieczności uruchamiania silnika głównego. Zapewnia on także stały dostęp do energii elektrycznej dla wszystkich użytkowników – sensorów, instrumentów i elementów automatycznych.

Nowa generacja pogłębiarek CSD będzie miała szeroką gamę opcji mających na celu zoptymalizowanie każdej jednostki pod kątem projektu. Standardowe opcje są łatwe w montażu lub modernizacji na zasadzie plug-and-play, a same pogłębiarki są budowane na magazyn, zapewniając możliwie najkrótszy czas dostawy.


Przemyślane zielone rozwiązania

Zrównoważony rozwój stał u podstaw procesu modernizacji pogłębiarek. Jak czytamy w oświadczeniu prasowym, Damen przeanalizował każdy fragment urządzeń. Dostępne są opcje plug-and-play odpowiadające wymogom dotyczącym emisji spalin Unii Europejskiej (EU Stage V), a każdy model został zaprojektowany z myślą o pełnej elektryfikacji w przyszłości. Pogłębiarki potrzebują niewiele smaru, a ilość zużytego płynu hydraulicznego zredukowano o połowę. Proces przeprojektowania objął także najnowsze regulacje i przepisy dotyczące klasy.

Triton, wielokrotnie nagradzana platforma służąca do zdalnego monitorowania jednostek firmy Damen, jest tu dostępna w całym swoim zakresie. Z kolei dzięki gromadzeniu wszystkich danych z i udostępnianiu ich biuru projektowemu na lądzie można zoptymalizować proces pogłębiania i realizację projektu. Dodatkową zaletą jest możliwość zdalnej konserwacji. Użytkownicy nowych CSD uznają je również za znacznie cichsze niż ich poprzednicy.

Nowy model, nowa klasa

Seria składa się z trzech mniejszych modeli, CSD300, CSD400 i CSD450, dwóch średnich – CSD500 i CSD600, oraz największego, jednokadłubowego CSD700. CSD600 wypełnia lukę między modelami CSD500 i CSD700, wprowadzając na rynek nową, wyjątkową klasę.Dostępność

Produkcja nowych pogłębiarek CSD będzie przebiegać etapowo, od CSD600. W kolejnych latach planowane jest wypuszczenie modeli CSD450, CSD400, CSD500, CSD700 i ostatecznie CSD300.

Gospodarka Morska
Fot. Damen Shipyards

Partnerzy portalu

aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.