• <
Baltexpo2023_duży

COSTA CRUISES od maja wznawia rejsy

zk

22.03.2021 17:42 Źródło: informacja prasowa

Partnerzy portalu

COSTA CRUISES od maja wznawia rejsy - GospodarkaMorska.pl
CC

GENUA, 22 marca 2021: Costa Cruises zmieniła wcześniejsze plany, przekładając na maj wznowienie rejsów. Decyzja ta jest tłumaczona restrykcjami związanymi z Covid-19, które nadal obowiązują we Włoszech i innych krajach europejskich. Aktualne obostrzenia uniemożliwiają armatorowi oferowanie gościom najlepszych wakacyjnych rejsów.


Wypłynięcie Costa Smeralda z włoskiego portu planowane jest na 1 maja na niezmienionej trasie. W czasie rejsu goście odwiedzą najpiękniejsze włoskie zakątki, będą mogli wziąć udział w 3 i 4-dniowych mini-rejsach lub w 7-dniowym rejsie, zawijając do Savony, La Spezy, Civitavecchii, Neapolu, Mesyny i Cagliari.

Od 12 czerwca Costa Smeralda powróci do tygodniowych rejsów po zachodniej części Morza Śródziemnego, zawijając do portów we Włoszech (Savona, Civitavecchia i Palermo), Francji (Marsylia) i Hiszpanii (Barcelona i Palma de Mallorca).

Także rejs drugiego statku Costa - Costa Luminosa, zostaje przesunięty na 16 maja z Triestu i na 17 maja z Bari, tym samym potwierdzając program tygodniowych rejsów do Grecji i Chorwacji, zgodnie z najnowszym harmonogramem wznowienia międzynarodowego ruchu turystycznego w Grecji.
Podczas wznawianych rejsów na statkach Costa będzie nadal obowiązywał Protokół Bezpieczeństwa Costa. Dokument określa środki bezpieczeństwa i normuje podejmowanie działań na wszystkich etapach rejsu, zarówno na pokładzie, jak i na lądzie. Są to między innymi: zmniejszenie limitu pasażerów, obowiązkowe testy wymazowe dla wszystkich gości i załogi, kontrole temperatury podczas schodzenia i wchodzenia na statek, zachowanie dystansu społecznego, nowe sposoby korzystania z serwisu pokładowego, ulepszone usługi medyczne oraz stosowanie ochronnych masek.

Ponadto armator współpracuje z władzami krajowymi i lokalnymi regionów uwzględnionych na trasach rejsu, aby określić szczegóły wznowienia wycieczek.
Wszystkie inne rejsy zaplanowane do końca maja, które nie zostały uwzględnione w zaktualizowanych dzisiaj programach Costa Smeralda i Costa Luminosa, są odwołane. Costa Cruises jest w trakcie informowania biur podróży i klientów, których dotyczą zmiany.

Więcej informacji:
Costa Crociere Press Office - Tel. +39 010 5483523 / 010 5483068 
- costapressoffice@costa.it

etmal_790x120_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.