• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Belgia. Usługi portów w Antwerpii i Brugii będą droższe w 2023 r. o prawie 10 proc.

gm

22.10.2022 23:11 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Belgia. Usługi portów w Antwerpii i Brugii będą droższe w 2023 r. o prawie 10 proc.

Partnerzy portalu

Belgia. Usługi portów w Antwerpii i Brugii będą droższe w 2023 r. o prawie 10 proc. - GospodarkaMorska.pl
Port w Antwerpii / Fot. Pixabay

Spółka „Port of Antwerp – Bruges”, która zarządza portami w Antwerpii i Brugii, podnosi od przyszłego roku swoje stawki o 9,94 procent - poinformowała firma w komunikacie przekazanym mediom. To największa podwyżka w historii obu portów, zauważa „Gazet van Antwerpen”.

„Chcemy terminowo i przejrzyście komunikować w sprawie zmian finansowych, które wejdą w życie 1 stycznia 2023 roku” – głosi komunikat firmy, który informuje o rekordowej podwyżce.

Obejmie ona taryfy dla statków morskich, żeglugi śródlądowej, prac w dokach portowych oraz koncesji, czytamy w komunikacie.

„Port, w którym nie ma inwestycji, obniża swoją pozycję” – uzasadnia wyższe taryfy zarząd portu i podkreśla, że spółka boryka się z ich zwiększonymi kosztami, które wynikają z rekordowych cen energii, robocizny oraz materiałów budowlanych.

Port w Antwerpii-Brugia jest największym portem kontenerowym w Europie (12. miejsce na świecie) oraz pierwszym na świecie pod względem przeładunku pojazdów.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.