Przyszła największa morska farma wiatrowa przeszła pomyślnie testy produkcji energii. Chodzi o powstającą u wybrzeży Szkocji farmę Kincardine Offshore Windfarm Ltd (KOWL).
Zgodnie z nowym harmonogramem prac, pierwsza dostawa energii elektrycznej z morskiej farmy wiatrowej nastąpi najpóźniej w 2025 roku, tj. w czasie nie dłuższym niż 120 miesięcy od dnia wejścia w życie Ustawy OZE, co miało miejsce 4 maja 2015 roku – poinformowała w komunikacie Polenergia. To jeden z czołowych deweloperów, zaangażowanych w projekt morskich farm wiatrowych zlokalizowanych w polskiej wyłącznej strefie ekonomicznej na Morzu Bałtyckim. Jak podaje spółka, termin rozpoczęcia budowy morskich farm uzależniony jest od wejści
Wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu Andrzej Kensbok, podczas Kongresu 590, który odbywa się w Jasionce k. Rzeszowa powiedział, że "polski przemysł stoczniowy łapie wiatr w żagle".
Olbrzymia suwnica w drodze z Gdyni do Finlandii. Stalową konstrukcję o masie 580 t wykonał Energomontaż Północ-Gdynia. Dźwig STS (ship-to-shore) przeznaczony jest do rozładunku i załadunku kontenerów ze statków w terminalach kontenerowych.
Color Line już w Norwegii. Częściowo wyposażony kadłub ze stoczni CRIST dotarł do stoczni Ulstein w minionym tygodniu. Prom ma wejść do eksploatacji latem przyszłego roku.
Olbrzymia suwnica w drodze z Gdyni do Finlandii. Stalową konstrukcję o masie 580 t wykonał Energomontaż Północ-Gdynia. Dźwig STS (ship-to-shore) przeznaczony jest do rozładunku i załadunku kontenerów ze statków w terminalach kontenerowych.
Stocznia Vard rozpoczęła budowę luksusowego polarnego statku wycieczkowego dla francuskiego armatora Ponant. Wartość kontraktu wynosi około 2,7 miliarda koron norweskich. Będzie to unikatowy i najnowocześniejszy elektryczny hybrydowy lodołamacz rejsowy z napędem LNG.
Kabel podmorski Kopenhaga-Bruksela-Amsterdam (COBRAcable) w końcu wyszedł na ląd – poinformował holenderski operator sieci, TenneT.
Na tę chwilę trzeba było czekać aż siedemnaście lat. W środę ORP Ślązak w asyście holowników Fairplay XVI oraz Fairplay VII opuścił PGZ Stocznię Wojenną i po raz pierwszy wyruszył w morze. Jak poinformowała Magdalena Rybka z PGZ Stoczni Wojennej, „;rozpoczęły się planowane na jesień br.
Na tę chwilę trzeba było czekać aż siedemnaście lat. W środę ORP Ślązak w asyście holowników Fairplay XVI oraz Fairplay VII opuścił PGZ Stocznię Wojenną i po raz pierwszy wyruszył w morze. Jak poinformowała Magdalena Rybka z PGZ Stoczni Wojennej, „rozpoczęły się planowane na jesień br. próby morskie okrętu”.
Zaczynamy Kongres Polskie Porty 2030. Startujemy we wtorek!
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Nowa wielozadaniowa jednostka ratownicza dla MSPiR powstanie w Remontowej Shipbuilding S.A.
W Chinach ruszyła budowa statków offshore według projektu gdyńskiego biura MMC Ship Design
W Chile zwodowano duży okręt wsparcia logistycznego. Kraj ma ambicje rozwoju przemysłu okrętowego
Kanada wybiera okręty podwodne. Decyzja w czerwcu?
Największe samochodowce w historii Sallaum Lines
Położono stępkę pod pierwszy z serii kanadyjskich niszczycieli typu River