Babcock, firma z branży obronnej, przedłużyła umowę z Polską Grupą Zbrojeniową na kontynuację wsparcia dla polskiego programu "Miecznik". Kontrakt został podpisany za pośrednictwem Biura Zarządzania Programem (PMO) projektu i będzie realizowany aż do dostarczenia trzeciego okrętu w 2031 roku.
3 września br., w Kielcach, podczas XXXII Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego, globalny lider przemysłu stoczniowego i offshore z Korei Południowej Hanwha Ocean podpisała porozumienie o współpracy z polską GRUPĄ WB w celu zacieśnienia partnerstwa na potrzeby programu dotyczącego pozyskania nowych okrętów podwodnych Orka dla Marynarki Wojennej RP.
Polska Żegluga Bałtycka potwierdziła, że prom Baltivia znalazł nabywcę.
Prokuratura Okręgowa w Szczecinie wszczęła śledztwo w sprawie wyrządzenia szkody finansowej znacznej wartości przez poprzedni zarząd Stoczni Szczecińskiej „Wulkan”. Postępowanie jest na wstępnym etapie, gromadzony jest materiał dowodowy – przekazała PAP prokuratura.
Dziś w Hamburgu rozpoczęły się targi morskie SMM Hamburg. Odbywające się co dwa lata targi są największą i najważniejszą na świecie imprezą branżową dla przemysłu morskiego. Na tegorocznej edycji targów SMM swoją ofertę prezentować będzie ponad 40 polskich wystawców. Wydarzenie potrwa do 6 września.
Francuska firma transportowa CMA CGM poinformowała, że 30 sierpnia w skład jej floty weszła najnowsza jednostka przeznaczona do transportu kontenerowego, CMA CGM Alhambra. Należy ona do serii statków wyróżniających się wykorzystaniem rozwiązań technologicznych ograniczających emisję CO2. Zwodowano również kolejny statek, CMA CGM Passion.
Niemiecki gigant branży transportu morskiego ogłosił, że południowokoreańska stocznia Hanwha Ocean pomyślnie dostarczyła nowy statek dla floty firmy. Hamburg Express należy do serii największych kontenerowców, jakie znalazły się w jej wyposażeniu.
Szwedzki koncern Saab we współpracy z DSTA dostarczy kompozytowe nadbudówki dla wielozadaniowych okrętów, które wejdą w skład Marynarki Wojennej Singapuru.
W Świnoujściu odbyło się dzisiaj oficjalne wprowadzenie nowego promu Polferries Varsovia na linię do Ystad. Była to okazja do powitania jednostki i zaprezentowania jej mediom, oficjelom i partnerom, bo statek pływa między Świnoujściem i Ystad już od ponad miesiąca.
Dziś po zakończeniu wyjazdowego posiedzenia senackich Komisji Klimatu i Środowiska i Komisji Spraw Zagranicznych Senatu RP, oficjalnie podpisany został list intencyjny w sprawie zwiększenia efektywności wykorzystania polskich statków badawczych należących do czterech instytucji naukowych z Trójmiasta.
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Stoczniowcy przejdą przez Gdynię. Wspólne obchody Dni Morza z Marynarką Wojenną
Blisko 129 mln zł z KPO na modernizację Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego
Nowa wielozadaniowa jednostka ratownicza dla MSPiR powstanie w Remontowej Shipbuilding S.A.
W Chinach ruszyła budowa statków offshore według projektu gdyńskiego biura MMC Ship Design
W Chile zwodowano duży okręt wsparcia logistycznego. Kraj ma ambicje rozwoju przemysłu okrętowego
Kanada wybiera okręty podwodne. Decyzja w czerwcu?