• <
BOTA_TECHNIK_MEGA

Ambiens i OWC łączą siły przy projektach morskich farm wiatrowych w Polsce

ew

10.02.2021 09:58 Źródło: mat. prasowe
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Ambiens i OWC łączą siły przy projektach morskich farm wiatrowych w Polsce
Ambiens i OWC łączą siły przy projektach morskich farm wiatrowych w Polsce - GospodarkaMorska.pl
fot. Orsted

10 lutego 2021 międzynarodowa firma konsultingowa OWC działająca w branży odnawialnych źródeł energii podpisała porozumienie w sprawie współpracy przy projektach morskich farm wiatrowych w Polsce z polską firmą konsultingową Ambiens zajmującą się tematami środowiskowymi.

Ambiens to wiodąca polska firma konsultingowa, która zajmuje się doradztwem i kwestiami środowiskowymi, społecznymi oraz pozwoleniowymi przy projektach odnawialnych źródeł energii. Firma wspiera deweloperów morskich farm wiatrowych na każdym etapie ich cyklu życia, od uwarunkowań lokalizacyjnych, oceny oddziaływania na środowisko poprzez ich rozwój, due diligence podczas fuzji i przejęć oraz procesów finansowania, aż po obsługę kwestii środowiskowych na etapie budowy i eksploatacji.

OWC to wyspecjalizowana firma doradcza, która pomaga rozwijać i realizować projekty i inwestycje morskiej energetyki wiatrowej dla deweloperów i inwestorów na wszystkich rynkach światowych. Firma oferuje usługi rozwoju projektów oraz inżynierskie a także techniczne badania due diligence dla sektora odnawialnych źródeł energii. W Polsce firma obsługuje projekty będące już w trakcie rozwoju, ale także te perspektywiczne, dla których właśnie rozpoczął się proces uzyskiwania decyzji lokalizacyjnych.

„Nowe lokalizacje przeznaczone pod budowę farm wiatrowych w polskiej wyłącznej strefie ekonomicznej różnią się znacząco. Zrozumienie tych szczegółów jest kluczem do skutecznego uzyskania decyzji lokalizacyjnych i efektywnej rywalizacji w wyścigu do przyłączenia do sieci oraz skorzystania z systemu wsparcia. Ambiens łączy siły z OWC, aby zaoferować deweloperom rozwiązywanie nawet najtrudniejszych wyzwań, które wspólnie już zmapowaliśmy ”- mówi Michał Kaczerowski, dyrektor zarządzający Ambiens.

OWC otworzyła swoje pierwsze biuro w Polsce w zeszłym roku i zbudowała lokalny zespół zajmujący się rozwojem projektów morskich farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim. Łukasz Sikorski jest Country Managerem OWC w Polsce.

„Morskie projekty wiatrowe wymagają interdyscyplinarnych kompetencji. Idealnie gdy jest to połączenie szerokich globalnych doświadczeń i specjalistycznej lokalnej wiedzy praktycznej. Partnerstwo pomiędzy Ambiens i OWC opiera się na takich założeniach. Bardzo się cieszę, że możemy współpracować z firmą Ambiens przy projektach morskich farm wiatrowych w Polsce, zapewniając deweloperom jeszcze lepszą i bardziej kompleksową ofertę usług ”- mówi Łukasz Sikorski, Country Manager OWC w Polsce.

OWC jest niezależnym konsultantem technicznym będącym częścią notowanej na giełdzie w Oslo grupy AqualisBraemar LOC ASA.

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34750,00 $ tona 0,43% 22 lip
 Cynk 2920,00 $ tona -0,07% 22 lip
 Aluminium 2449,00 $ tona 0,70% 22 lip
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.