• <
siemens_gamesa_2022

Abu Dhabi Ports Group kontynuuje ekspansję w Europie

jm

19.11.2022 21:39
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Abu Dhabi Ports Group kontynuuje ekspansję w Europie

Partnerzy portalu

Abu Dhabi Ports Group kontynuuje ekspansję w Europie - GospodarkaMorska.pl
Fot. Abu Dhabi Ports Group

Emiracka Abu Dhabi Ports Group wykupiła za 680 milionów dolarów hiszpańską firmę logistyczną Noatum. To już drugie przejęcie AD Ports w tym miesiącu.

W oświadczeniu dotyczącym zakupu Noatum AD Ports zauważa, że umowa daje emirackiej spółce ekspozycję na działalność morską i logistyczną w rejonie Morza Śródziemnego, a także na obiekty portowe w Hiszpanii. Noatum prowadzi także operacje w Turcje, USA, Wielkiej Brytanii, Chinach i Azji Południowo-Wschodniej.

Przejęcie Noatum to druga podobna operacja, jaką przeprowadziło Abu Dhabi Ports w ciągu miesiąca. Nieco wcześniej do struktur grupy włączona została Global Feeder Shipping z Dubaju – AD Ports zakupiło 80 procent udziałów w spółce. Włodarze kontrolowanego przez państwowy fundusz majątkowy Abu Dhabi Ports Group nie ukrywają, że ich celem jest ekspansja na Europę i resztę świata.

AD Ports obsługuje między innymi dziesięć obiektów portowych w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Terminale należące do grupy obsłużyły w zeszłym roku 45 milionów ton ładunków drobnicowych, co stanowi rekord w historii przedsiębiorstwa, a jednocześnie wzrost o około 50 procent w porównaniu z poprzednim rokiem.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.